Magicy zwyciężają i awansują do play off

44 zwycięstwo w sezonie w wykonaniu Orlando Magic oznacza awans drużyny z Florydy do rozgrywek play off. Minionej nocy podopieczni Stana Van Gundy'ego pokonali we własnej hali Indianę Pacers a najlepszym graczem na parkiecie był Hedo Turkoglu - 27 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki. Tymczasem 3 porażką z rzędu ponieśli mistrzowie NBA San Antonio Spurs, którzy polegli w Filadelfii z tamtejszymi Szóstkami. 32 punkty dla zwycięzców zdobył Andre Miller.

Jacek Konsek

63,6% w rzutach za dwa punkty oraz 60% w rzutach zza linii 7,24m nie mogło nie wystarczyć do wygrania spotkania z Indianą Pacers. Koszykarze z Florydy już w pierwszej kwarcie osiągnęli 10-punktową przewagę, którą kontrolowali do ostatnich sekund gry. Oprócz czołowego tercetu Magików (Howard, Turkoglu, Lewis) tym razem zapunktował także drugi garnitur w postaci Maurice'a Evansa (19 punktów) oraz Keitha Bogansa (11 punktów). Goście zerwali się jeszcze na początku ostatniej odsłony (run 11:2), lecz nawet dobra gra Danny'ego Grangera nie wystarczyła do końcowego triumfu. W ekipie gospodarzy zabrakło w składzie Marcina Gortata. - To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale liczy się przede wszystkim awans do play off. Popełniliśmy zbyt wiele błędów w obronie, pocieszający jest jednak fakt, że nie mieliśmy kłopotów ze skutecznością. - skomentował podstawę swojego zespołu trener Stan Van Gundy.

Sympatycy koszykówki w Wachovia Center znów mogą poczuć wielkie emocje. Philadelphia 76ers imponuje ostatnio wysoką formą i wszystko wskazuje na to, że ujrzymy podopiecznych Maurice'a Cheeksa w rozgrywkach play off. Zwłaszcza jeśli prezentować się będą tak dobrze jak minionej nocy w starciu z obrońcami tytułu. - Gramy dobrą koszykówkę w tym miesiącu a każdy dobrze wykonuje swoje obowiązki - mówił po meczu najlepszy wśród gospodarzy Andre Miller. Rozgrywający Philly zdobył 32 punkty trafiając 11 z 14 rzutów z gry. Ostrogi przegrały z kolei 5 mecz z rzędu na wyjeździe i mimo wciąż rewelacyjnego bilansu (44-22), spadli na 6 lokatę w Konferencji Zachodniej.

Ważne zwycięstwo odnieśli Wojownicy z Golden State, którzy toczą korespondencyjny pojedynek z Denver Nuggets o 8 miejsce na Zachodzie. Gospodarze wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę, która z każdą kolejną minutą zaczęła topnieć. W ostatniej kwarcie Niedźwiadki zaaplikowały Golden State aż 41 punktów, lecz dobra postawa Barona Davisa (wszystkie 19 punktów w drugiej połowie) pozwoliła utrzymać niewielką przewagę. W chwili obecnej podopieczni Dona Nelsona mają 2 zwycięstwa przewagi nad Denver Nuggets i 1,5 wygranej straty do Dallas Mavericks.