Stelmet oddał zwycięstwo rywalowi. "To dla nas lekcja"

Czuję, jakbyśmy oddali rywalom zwycięstwo. To dla nas lekcja - mówi Igor Jovović po porażce Stelmetu Enei BC z BC Kalev/Cramo 77:80 w lidze VTB. - Takie błędy nie mają prawa nam się powtórzyć - dodaje Łukasz Koszarek.

Dawid Borek
Dawid Borek
Łukasz Koszarek WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Łukasz Koszarek
Zielonogórzanie na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem prowadzili 75:69, ale kompletnie zawalili końcówkę. Seria 11:0 na korzyść BC Kalev/Cramo w trzech ostatnich minutach spotkania załatwiła sprawę.

- Gratulacje dla Kaleva/Cramo. Czuję, jakbyśmy oddali rywalom zwycięstwo. Zaczęliśmy mądrze ten mecz, później jednak pojawiły się u nas problemy w ataku. Daliśmy rywalom szansę na wygraną w tym spotkaniu, a oni to wykorzystali. To dla nas lekcja. Musimy grać mądrzej - mówi Igor Jovović, cytowany przez basketzg.pl.

Stelmet Enea BC Zielona Góra po zawodach w stolicy Estonii ma czego żałować. Polski zespół był na dobrej drodze do zwycięstwa, a tak poniósł trzecią porażkę w lidze VTB. - Na pewno ta porażka boli. Mecz był równy. Prowadziliśmy sześcioma punktami na trzy minuty do końca. Mogliśmy przepchać to spotkanie. Niestety błędy z całego meczu zemściły się w końcówce. Wygrała drużyna, która bardziej zasłużyła - uważa Łukasz Koszarek.

- Na pewno chcieliśmy ten mecz wygrać. Na początku spotkania zaczęło nam wszystko za lekko przychodzić. To osłabiło naszą koncentrację i pojawiła się masa głupich błędów - traciliśmy łatwo piłkę, mieliśmy też problemy na bronionej desce. Takie błędy nie mają prawa nam się powtórzyć - dodaje kapitan biało-zielonych.

W niedzielę Stelmet Enea BC zagra kolejne spotkanie wyjazdowe w lidze VTB. Tym razem drużyna Igora Jovovicia zmierzy się w Krasjonarsku z Jenisejem.

Czy Stelmet Enea BC zagra w play-off VTB?