Anwil przegrał w rewanżu z Ratiopharmem. Kamil Łączyński przedwcześnie opuścił boisko

Koszykarze Ratiopharmu Ulm wygrali w sobotnim sparingu z Anwilem Włocławek 104:99. Wpływ na końcowy wynik miała z pewnością sytuacja z trzeciej kwarty, gdy Kamil Łączyński musiał opuścić boisko z powodu dwóch przewinień technicznych.

Karol Wasiek
Kamil Łączyński WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Kamil Łączyński
Piątkowa wysoka porażka (69:87) bardzo podrażniła koszykarzy Ratiopharmu Ulm. Gospodarze od samego początku grali agresywnie i przede wszystkim skutecznie, co przełożyło się na wynik, bo po pierwszej kwarcie prowadzili 30:21.

W kolejnych minutach podopieczni Igora Milicicia starali się odrabiać straty, ale niemiecki zespół konsekwentnie utrzymywał przewagę na poziomie kilkunastu punktów.

Dopiero w samej końcówce seria punktowa Vladimira Mihailovicia (25 punktów, 9/11 z gry) i trafienia Chase'a Simona (4/5 z dystansu) i Josipa Sobina sprawiły, że włocławianie zniwelowali straty do dwóch oczek (96:98). Gospodarze skutecznie jednak egzekwowali rzuty wolne i ostatecznie wygrali 104:99.

Warto odnotować, że na początku trzeciej kwarty Kamil Łączyński musiał opuścić boisko z powodu dwóch przewinień technicznych. Rozgrywający Anwilu Włocławek miał na swoim koncie 11 punktów.

Teraz formę mistrza Polski sprawdzi Brose Baskets Bamberg.

Ratiopharm Ulm - Anwil Włocławek 104:99 (30:21, 25:29, 28:24, 21:25)

Anwil: Mihailović 25, Simon 16, Lichodiej 11, Łączyński 11, Kostrzewski 9, Marković 9, Sobin 9, Szewczyk 6, Michalak 3.

Jak oceniasz ruchy Anwilu na rynku transferowym?