Druga porażka Arki w Toruniu. Tym razem lepszy BC Goettingen

W swoim drugim meczu podczas XVI Memoriału Wojciecha Michniewicza Arka Gdynia poniosła drugą porażkę. Tym razem podopieczni Przemysława Frasunkiewicza przegrali 59:71 z BG Goettingen.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Szubarga WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Krzysztof Szubarga
Arka goniła, ale decydująca kwarta należała do BG Goettingen. Kluczowe minuty zespół z Trójmiasta przegrał 11:20, co przekreśliło nadzieje na pierwszy triumf.

Tym razem najskuteczniejszym graczem w kadrze trenera Przemysława Frasunkiewicza był Deividas Dulkys, autor 14 punktów. "Dwucyfrówki" zaliczyli też Josh Bostic i Krzysztof Szubarga. O double-double otarł się z kolei Robert Upshaw.

Gdynianie dobrze rozpoczęli, ale ponownie kryzys złapał ich w drugiej kwarcie. W piątek przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń gdynianie zdobyli tylko 3 "oczka" - tym razem 7.

Po zmianie stron Arka szarpnęła, ale decydujące minuty należały do rywali, którzy mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w Grodzie Kopernika.

W drugim meczu dnia Polski Cukier Toruń zmierzy się z KK Primorska Koper. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18:00. Wygrana tych drugich zapewni im triumf w całym turnieju.

BG Goettingen - Arka Gdynia 71:59 (21:25, 16:7, 14:16, 20:11)

Punkty dla Arki: Deivydas Dulkys 14, Josh Bostic 11, Krzysztof Szubarga 11, Robert Upshaw 9 (12 zb), Dariusz Wyka 6, Jakub Garbacz 6, Filip Dylewicz 2.

Arka Gdynia stanie na podium EBL w sezonie 2018/2019?