Pierwsze sparingowe zwycięstwo beniaminka Energa Basket Ligi

Koszykarze Spójni Stargard rozegrali pierwszy oficjalny sparing przed nowym sezonem. Beniaminek EBL pokonał w sobotę I-ligową Energę Kotwicę Kołobrzeg 85:72.

Patryk Neumann
Dawid Bręk w akcji Materiały prasowe / Tadeusz Surma, Spójnia Stargard / Na zdjęciu: Dawid Bręk w akcji
Kibice Spójni licznie przyszli na ten mecz. Zgotowali swoim koszykarzom gorące przywitanie i przez całe spotkanie wspierali ich głośnym dopingiem. Oczywiście to tylko przedsmak tego, co będzie działo się 6 października w czasie ligowego pojedynku z Kingiem Szczecin. Stargardzcy fani pokazali jednak, jak bardzo czekają na nowy sezon.

Trener Krzysztof Koziorowicz pierwszą część poświęcił na eksperymenty. Szeroko rotował składem. Nie zagrali tylko młodzi Kacper Hoszczaruk oraz Mateusz Pryć i lekko kontuzjowany Marcel Wilczek.

Spójnia zaczęła I-ligowym składem wspartym tylko przez Piotra Pamułę. Dopiero po kilku minutach na parkiecie pojawili się trzej Amerykanie. Oni potrzebowali czasu żeby się rozkręcić. W pierwszej połowie nie robili znaczącej różnicy. Choć w pewnym momencie stargardzianie mieli przewagę dziewięciu punktów, to na przerwę schodzili prowadząc 43:40.

Trzecią kwartę gospodarze zaczęli w mocniejszym zestawieniu. Dobrze pod tablicą rywala radził sobie Albert Owens, który zbierał i punktował. Po jego trafieniach Spójnia odskoczyła. Wygrywała nawet różnicą 18 punktów. Jeżeli już ktoś z zagranicznych koszykarzy na tle niżej notowanego przeciwnika zaprezentował się z dobrej strony, to właśnie był to Owens. Weryfikacja nastąpi jednak w sparingach z drużynami Energa Basket Ligi.

Nieskuteczni byli natomiast Anthony Hickey i Jalen Hayes, który lepiej prezentował się w defensywie niż w ataku. Energa Kotwica potrafiła przeciwstawić się mocniejszemu przeciwnikowi. Najwięcej punktów dla gości zdobył Patryk Przyborowski. Na początku drugiej kwarty kontuzji kolana doznał Jakub Stanios. Klub z Kołobrzegu poinformował, że potrzebny będzie rezonans magnetyczny żeby określić, jak poważny jest uraz rozgrywającego. Niewątpliwie jego strata to duże osłabienie.

Spójnia Stargard - Energa Kotwica Kołobrzeg 85:72 (24:21, 19:19, 25:12, 17:20)

Spójnia: Owens 18, Pabian 15, Dymała 11, Hayes 10, Fraś 7, Hickey 6, Pamuła 6, Berdzik 4, Bręk 4, Raczyński 4, Koziorowicz 0.

Energa Kotwica: Przyborowski 17, Bodych 12, Ryżek 11, Zalewski 9, Izraelski 6, Grujić 4, Janiak 4, Lasota 4, Dobriański 3, Stanios 2, Wrona 0.

Który z Amerykanów będzie największym wzmocnieniem Spójni Stargard?