Euroliga: Dynamo poza zasięgiem, CCC przegrało na pożegnanie

Dynamo Kursk przedłużyło swoją znakomitą passę zwycięstw w Eurolidze. Fazę grupową mistrzynie zakończyły bez porażki, pokonując CCC Polkowice 83:73. Wynik końcowy nie odzwierciedla jednak przewagi rosyjskiego giganta.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki CCC Polkowice Materiały prasowe / Ślęza Wrocław / Na zdjęciu: koszykarki CCC Polkowice
Dynamo Kursk wygrał swoje 32. spotkanie z rzędu w Eurolidze. W starciu z Pomarańczowymi od samego początku było widać różnicę klas - już po pierwszej połowie rosyjski gigant prowadził aż 52:25.

Przy tym wszystkim należy dodać, że trener Lucas Mondelo nie nadwyrężał swoich głównych żądeł. Mowa o Angel McCoughtry i Nnece Ogwumike, które łącznie zdobyły zaledwie 6 punktów, oddając łącznie tylko 8 rzutów z gry.

Dynamo ma jednak w swoich szeregach wiele niezwykle wartościowych zawodniczek. Sonja Petrovic uzbierała 19 oczek, 6 zbiórek, 5 przechwytów i 4 asysty, z kolei Elena Kirillova przypomniała sobie najlepsze lata skutecznej gry, trafiając m.in. czterokrotnie zza łuku i notując 18 punktów.

CCC wynik podreperowało dopiero po przerwie. Wszystko za sprawą m.in. trzeciej kwarty, którą Pomarańczowe wygrały aż 23:10. W połowie czwartej po skutecznych rzutach wolnych Alysha Clark Dynamo prowadziło już tylko 70:61, ale szybko trójką nadzieje polkowiczanek ostudziła Epiphanny Prince.

Ostatecznie polski zespół musiał pogodzić się z dziesięciopunktową porażką i jest to wynik jak najbardziej "przyjemny". Zdecydowanie odmienny jest z kolei bilans, z jakim CCC kończy przygodę z Euroligą. Pomarańczowe wygrały zaledwie 3 z 14 rozegranych meczów.

W Kursku 19 punktów uzbierała Clark, która bez wątpienia była najlepszą zawodniczką CCC w całych rozgrywkach.

Dynamo Kursk - CCC Polkowice 83:73 (25:15, 27:10, 10:23, 21:25)

Dynamo: Sonja Petrović 19, Elena Kirillova 18, Epiphanny Prince 11, Helena Ciak 10, Natalia Zhedik 9, Mara Vadeeva 7, Angel McCoughtry 4, Kseniia Levchenko 3, Nneka Ogwumike 2, Anastasiia Logunova 0.

CCC: Alysha Clark 19, Temi Fagbenle 13, Miljana Bojović 9, Weronika Gajda 8, Artemis Spanou 8, Angelika Stankiewicz 6, Antonija Sandrić 6, Elina Dikeoulakou 2, Magdalena Leciejewska 2, Magdalena Idziorek 0.