Genialna kwarta to za mało, Dynamo Kursk nadal na zwycięskim kursie

Dynamo Kursk po prostu nie przegrywa. Aktualne mistrzynie Euroligi wygrały swój 25. mecz z rzędu w tych rozgrywkach. W Polkowicach pokonały CCC 98:70 zachowując oczywiście miano niepokonanych w tym sezonie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Elina Dikeoulakou, która pożegnała się z CCC Newspix / P.Dziurman / 400mm.pl / Na zdjęciu: Elina Dikeoulakou, która pożegnała się z CCC
Znakomita pierwsza kwarta rozbudziła w Polkowicach nadzieje na sensację. Ostatecznie faworyt zrobił jednak swoje na polskiej ziemi, wygrywając różnicą aż 28 "oczek".

Pomarańczowym nie pomogło 18 punktów i 10 asyst Eliny Dikeoulakou. CCC w pojedynku tym musiało sobie radzić bez Artemis Spanou, która boryka się z urazem stawu skokowego.

Zespół z Kurska swój ostatni mecz w Eurolidze przegrał 11 marca 2016 roku. Od tego czasu jest niepokonany i w Polkowicach pokazał dlaczego tak jest.

Przeciwko CCC zagrać nie mogła kontuzjowana Anna Cruz, ale okazało się, że nie był to duży problem dla Dynama. Rosyjski gigant tylko w pierwszej kwarcie był nieco oszołomiony tym, co dzieje się na parkiecie. Pomarańczowe grały wtedy wyśmienicie - 8 asyst rozdała Dikeoulakou, a jej koleżanki zdobyły aż 30 punktów.

Z biegiem czasu rywalki zaczęły jednak dominować. Nie do zatrzymania była przede wszystkim młoda Maria Vadeeva. Potem włączyły się liderki, a to oznaczało, że zespół z Kurska wchodzi na właściwe obroty.

Jeszcze w 27 minucie co prawda Dynamo prowadziło tylko 60:57, ale potem m.in. za sprawą Sonji Petrovic uciekło w ekspresowym tempie, wygrywając ostatecznie aż 98:70.

Trener George Dikeoulakos z większości tego meczu może być zadowolony, bo CCC na pewno nie zasłużyło na tak wysoką przegraną. Problemem polkowiczanek na pewno była walka pod tablicami. Przy braku Spanou Dynamo zaliczyło aż 50 zbiórek, przy zaledwie 26 polkowiczanek.

CCC Polkowice - Dynamo Kursk 70:98 (30:29, 13:22, 16:21, 11:26)

CCC: Elina Dikeoulakou 18 (10 as), Bria Holmes 10, Weronika Gajda 9, Temi Fagbenle 8, Alysha Clark 8, Antonija Sandrić 7, Magdalena Leciejewska 6, Angelika Stankiewicz 4, Magdalena Idziorek 0.

Dynamo: Maria Vadeeva 18, Sonja Petrović 17, Nneka Ogwumike 14, Angel McCoughtery 11, Natalia Zhedik 11, Helena Ciak 8, Elena Kirillova 5, Kseniia Levchenko 4, Epiphanny Prince 4, Anastasiia Logunova 4, Tatiana Vidmer 2.