Euroliga: pogrom i wielki jubileusz w Barcelonie

W dziewiątej kolejce Euroligi, FC Barcelona Lassa rozgromiła Maccabi Tel Awiw 89:67, a wielki jubileusz tego dnia obchodził Juan Carlos Navarro.

Piotr Szarwark
Real Madryt - FC Barcelona Lassa Materiały prasowe / Sportklub / Real Madryt - FC Barcelona Lassa
FC Barcelona Lassa nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem czwartego zwycięstwa w ramach tegorocznych rozgrywek Euroligi. Hiszpański zespół przed własną publicznością nie pozostawił wątpliwości Maccabi Tel Awiw, dominując od początku do zakończenia spotkania.

Gospodarze w 40 minut zdobyli aż 87 punktów, zaliczając przy tym 25 asyst. Równie dobrze radzili sobie w defensywie - w pierwszej połowie pozwolili rywalom na zaledwie 24 "oczka", a w całym meczu 67. Rakim Sanders był tego wieczora znakomicie dysponowany jeśli chodzi o rzuty zza łuku - trafił sześć z nich, co złożyło się na jego 18 punktów. O dwa więcej zdobył Petteri Koponen.

20-lecie występów w FC Barcelonie obchodził w czwartek znakomity zawodnik, Juan Carlos Navarro. 37-latek zagrał przez pięć minut, zdobył trzy punkty, a publiczność zgromadzona w hali zgotowała mu gorące owacje za jego jubileusz. Wcześniej koszykarz został odznaczony przez klub. Na meczu obecny był też piłkarz Barcelony, Andres Iniesta.

Po emocjonującym meczu w Belgradzie, Baskonia Vitoria Gasteiz wywiozła wyjazdowe zwycięstwo - 85:81. Gości do wygranej poprowadził Johannes Voigtmann - 17 punktów, a 16 "oczek" dołożył Tornike Shengelia. Crvena Zvezda Belgrad poniosła już piątą z rzędu i siódmą w ogóle porażkę w prestiżowych rozgrywkach.

Jamel McLean zdobył aż 22 punkty, a Olympiakos Pireus pokonał Olimpię Mediolan - 86:85. Amerykański koszykarz wziął ciężar gry na swoje barki w kluczowych momentach i to zapisał pięć ostatnich punktów dla greckiego zespołu.

Znakomity powrót w meczu przeciwko Valencii Basket zaliczyli zawodnicy Brose Baskets Bamberg. Po trzeciej kwarcie przegrywali już różnicą 14 punktów (52:66), ale w ostatnich 10 minutach oddali inicjatywę rywalom, którzy ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na drugą stronę.

W piątym meczu tego dnia Żalgiris Kowno pokonał Anadolu Efes Stambuł 91:83. Turecki zespół w czwartej kwarcie zniwelował swoje straty do trzech punktów (86:83), ale ostatecznie nie zdołał wyrwać zwycięstwa. Na parkiecie wyróżniał się Edgaras Ulanovas, który dla triumfatorów zdobył 22 punkty.