Ślęza niepokonana w EuroCupie, ale trener przestrzega: Mamy mały kryzys

Trzy mecze w EuroCupie i trzy wygrane. Wydawać by się zatem mogło, że w obozie Ślęzy Wrocław nie ma powodów do zmartwień. Trener Arkadiusz Rusin z wygranej w czwartek się cieszył, ale targały nim mieszane uczucia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Ślęza potrafi podnosić się z kolan Materiały prasowe / Ślęza Wrocław / Ślęza potrafi podnosić się z kolan
Ślęza była faworytem czwartkowego meczu z ekipą Istanbul Universitesi. Mistrzynie Polski wygrały 67:58 pomimo faktu, że w drugiej kwarcie rywalki prowadziły różnicą nawet 15 oczek.

- Cieszę się, że wygraliśmy. Po fatalnej grze w pierwszej połowie, w drugiej na parkiet wyszedł zespół. To był zespół, który cieszył się wspólnie po każdej udanej akcji i wspierał po każdej nieudanej akcji - mówił po meczu Arkadiusz Rusin, szkoleniowiec wrocławianek.

Trener miał w swojej kadrze dwa ogniwa. Pierwszym - już tradycyjnie - była Sharnee Zoll, której występ może zapewnić jej kolejne miano zawodniczki kolejki. Druga, to Kourtney Treffers. - Kourtney należą się szczególne gratulacje. Cały mecz grała dobrze - komentował Rusin. W czwartek z trybun wspierał ją jej ojciec.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że w drugiej połowie odrobiłyśmy straty. To nie było piękne zwycięstwo, ale jednak zwycięstwo - mówiła sama zainteresowana. - Rywalki mają świetne indywidualności, a dziś zagrały też bardzo dobrze jako zespół.

Rusin mimo wygranej trochę kręcił nosem po meczu. Sukces to jedno, poziom gry drugie. - Jest mały kryzys. Nie wyglądamy dobrze. Pokazał to mecz z Polkowicami, a teraz mieliśmy kontynuację - zakończył.

Teraz wrocławianki mają trochę czasu na odpoczynek, a w poniedziałek w kolejnym meczu BLK w Gdyni zagrają z Basketem 90.