EuroCup: Artego ponownie zdobyło Rosję, fenomenalny występ Jennifer O'Neill

To był dzień Jennifer O'Neill. Amerykańska rzucająca Artego Bydgoszcz szalała w Rosji prowadząc swój zespół do wygranej 88:81 nad Spartakiem Moskwa. Po walce w Turcji z porażką musiały pogodzić się koszykarki Basketu 90 Gdynia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Artego Bydgoszcz w sezonie 2017/2018 prezentuje się kapitalnie PAP / Tytus Żmijewski / Artego Bydgoszcz w sezonie 2017/2018 prezentuje się kapitalnie
Rosja szczęśliwa dla Artego

Drugi wyjazd do Moskwy i druga wygrana bydgoskiego Artego. Ze Spartakiem łatwo nie było, bowiem rywalki jeszcze w trzeciej kwarcie miały 19 oczek przewagi, prowadząc 61:42.

Bydgoszczanki w swoich szeregach miały jednak Jennifer O’Neill. To był dzień amerykańskiej rzucającej. Miała w sobie dużo energii i ochoty do gry. Dla defensywy Spartaka była nieuchwytna - zaliczyła aż 32 punkty, wykorzystując 12 z 19 rzutów z gry.

To właśnie po trójce O'Neill Artego w czwartej kwarcie objęło prowadzenie, którego potem nie oddało już do końca.

Spartak Moskwa - Artego Bydgoszcz 81:88 (28:19, 27:23, 12:22, 14:24)

Punkty dla Artego: Jennifer O'Neill 32, Dragana Stanković 14, DeNesha Stallworth 12, Elżbieta Międzik 10, Agnieszka Szott-Hejmej 6, Justyna Żurowska-Cegielska 6, Julie McBride 6, Karolina Poboży 2, Julia Adamowicz 0.