EuroCup: minimalna porażka Artego Bydgoszcz

Koszykarki Artego Bydgoszczy przegrały swój pierwszy mecz w tym sezonie w ramach rozgrywek EuroCup. W Polsce lepszy okazał się zespół Umea Udominate (70:74).

Piotr Szarwark
koszykarki Artego Bydgoszcz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: koszykarki Artego Bydgoszcz
O porażce Artego Bydgoszcz z Umea Udominate zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta zmagań, którą bydgoszczanki przegrały różnicą 17 punktów. W ostatnich 10 minutach zdołały jedynie zmniejszyć wymiar kary, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 70:74. W polskim zespole najlepiej spisała się Julie McBride - autorka 16 punktów. 11 oczek i 8 zbiórek dołożyła Justyna Żurowska-Cegielska.

Dla ekipy z Bydgoszczy była to pierwsza porażka w europejskich pucharach w tym sezonie. Przed tygodniem Artego zwyciężyło z MBA Moskwa. Aktualnie zespół plasuje się na drugim miejscu w tabeli grupy, a za kilka dni znów czeka go wyjazd do Moskwy, tym razem na mecz ze Spartakiem.

Dodajmy, że nie był to udany dzień dla polskiej koszykówki kobiecej. W innym meczu InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. uległ TTT Ryga - 73:79.

Artego Bydgoszcz - Umea Udominate 70:74 (17:15, 18:20, 20:29, 23:10)