PLK wszczęło postępowanie dyscyplinarne. Chodzi o mecz Polpharmy ze Stelmetem BC

Jakub Kosowski, sędzia dyscyplinarny PLK, rozpoczął postępowanie w sprawie zachowania czterech koszykarzy w spotkaniu Polpharmy Starogard Gdański ze Stelmetem BC Zielona Góra. Z naszych informacji wynika, że wszyscy zostaną ukarani finansowo.

Karol Wasiek
Andrija Bojić i Adam Hrycaniuk PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Andrija Bojić i Adam Hrycaniuk
Sporo działo się w ostatnim spotkaniu PLK między Polpharmą Starogard Gdański i Stelmetem BC Zielona Góra (82:77). - Mecz był brudny - mówi Thomas Kelati, gracz zespołu mistrza Polski.

Sędziowie mieli pełne ręce roboty od samego początku. W pierwszej kwarcie trzy faule złapał Vladimir Dragicević, z kolei Adam Hrycaniuk (Polak stracił zęba w tym meczu) jeszcze przed przerwą został wyrzucony z boiska. Obaj podkoszowi Stelmetu BC starli się z Milanem Milovanoviciem. Po końcowym gwizdku Serba uderzył z kolei James Florence.

- Ten ostatni mecz był mało koszykarski, był po prostu brzydki. Niektórzy z zawodników Polpharmy nie zachowywali się w należyty sposób. Mam nadzieję, że proces dyscyplinarny uwzględni też koszykarzy miejscowych, a nie tylko Stelmetu BC - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Janusz Jasiński, właściciel zielonogórskiego klubu.

Sędzia dyscyplinarny PLK, Jakub Kosowski, w związku z wnioskiem zarządu Polskiej Ligi Koszykówki SA, wszczął postępowania dyscyplinarne związane z rażąco niesportowym zachowaniem podczas gry wspomnianej czwórki zawodników.

Nam udało się dowiedzieć, że koszykarze do godziny 12:00 w środę mają czas na przesłanie swoich uzasadnień. Wszystko wskazuje na to, że zostaną ukarani finansowo. Orzeczenia sędziego dyscyplinarnego zostaną wydane przed kolejnymi meczami tych drużyn.

Czy Adam Hrycaniuk za dyskwalifikację powinien zostać zawieszony?