Polacy bez powodzenia w europejskich pucharach

MoraBanc Andorra z Przemysławem Karnowskim w składzie przegrała z Unicsem Kazań w inauguracyjnym meczu rozgrywek Eurocup. Podobny los spotkał zespół Mateusza Ponitki w koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Piotr Szarwark
Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie Facebook / Club Baloncesto 1939 Canarias / Ponitka jest jednym z liderów Iberostaru w tym sezonie
MoraBanc Andorra nie miała żadnych argumentów w swoim pierwszym meczu w ramach rozgrywek Eurocup. Uniks Kazań zdominował spotkanie od pierwszej minuty i szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę. Przed czwartą kwartą goście przystępowali do gry z 13 punktami zaliczki, a koszykarze MoraBanc zdołali jedynie zmniejszyć wymiar kary do ośmiu "oczek" (68:76).

Przemysław Karnowski spędził na parkiecie niespełna kwadrans. W tym czasie trafił jeden rzut z gry i dwa z czterech rzutów osobistych. To złożyło się na jego cztery "oczka", do których dołożył dwie zbiórki i asystę. Unics do zwycięstwa poprowadził Jamar Smith - autor 15 punktów.

Zdecydowanie więcej emocji było w meczu Iberostaru Teneryfa z łotewskim BK Ventspils w ramach inauguracyjnej kolejki koszykarskiej Ligi Mistrzów. Losy spotkania rozstrzygały się do ostatniej chwili, a szalę wygranej na stronę Ventspilsu przechylił Rolandas Zakis, który na siedem sekund przed końcem zdobył kluczowe punkty i ustalił wynik meczu (73:72). To właśnie on był najlepszym graczem gospodarzy - w ciągu 15 minut zdobył 14 punktów.

Wśród przegranych 20 punktów zaliczył Mike Tobey, z kolei Mateusz Ponitka grał przez prawie pół godziny i zapisał obok swojego nazwiska 10 punktów (4/8 z gry, 2/2 z linii rzutów wolnych), dołożył cztery zbiórki oraz trzy asysty.

Czy Mateusz Ponitka będzie odgrywał kluczową rolę w swojej drużynie?