Liga Mistrzów: Rosa Radom rozczarowała na całej linii

Niestety, w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, koszykarze Rosy Radom zostali boleśnie sprowadzeni na ziemię. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego przegrali z niemieckim Medi Bayreuth 79:96.

Łukasz Żaguń
Kevin Punter z Rosy (z przodu) i Demon Brooks z Medi (z tyłu) PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: Kevin Punter z Rosy (z przodu) i Demon Brooks z Medi (z tyłu)
Porażka jest o tyle bolesna, że jeszcze w pierwszej kwarcie nic nie wskazywało na to, że rywale zafundują gospodarzom tak bolesną lekcję koszykówki. Radomianie, po dziesięciu minutach gry, prowadzili różnicą 17 punktów! Później jednak było już tylko gorzej.

Gra zespołu Wojciecha Kamińskiego zaczęła się "sypać" już na początku drugiej kwarty. Gospodarze przez ponad dwie minuty nie byli w stanie wykonać skutecznej akcji. Rywale z Niemiec natomiast tempa nie forsowali, ale konsekwentnie odrabiali to, co stracili w pierwszych minutach. W tym fragmencie, w szeregach Medi, szczególnie aktywny w ataku był Andreas Seiferth, czyli rosły środkowy rywali.

Jakiekolwiek nadzieje na zwycięstwo Rosa zaprzepaściła w trzeciej odsłonie. Radomianie zdobyli w tej kwarcie zaledwie 9 punktów. Rywale natomiast dziurawili defensywę gospodarzy raz za razem. Nie do zatrzymania na dystansie byli De'Mon Brooks i Steve Wachalski. A pod koszem nadal niezawodnie grał Seiferth, który, uwaga, w całym meczu zanotował 10 na 10 celnych rzutów z gry!

I niewielkim pocieszeniem jest to, że w ostatnim fragmencie podopieczni trenera Kamińskiego zrobili wszystko, by uniknąć upokorzenia. Można powiedzieć, że tylko zmniejszyli wymiar kary. Mały plusik, po tym pojedynku, można postawić jedynie przy nazwisku Kevina  Puntera, który uzbierał dla Rosy 22 punkty. Miał też 4 asysty i 2 przechwyty. Po bardzo słabym występie gospodarzy, o solidnym meczu w jego wykonaniu jednak wszyscy szybko z pewnością zapomną.

W kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów, radomian czeka wyjazd do Hiszpanii. W Madrycie, 18 października, zespół trenera Kamińskiego zagra z Movistar Estudiantes (godz. 20.30).

Rosa Radom - Medi Bayreuth 79:96 (33:16, 14:27, 9:29, 23:24)

Rosa: Punter 22, Zajcew 15, Sokołowski 14, Trojan 10, Auda 9, Szymkiewicz 6, Zegzula 3, Piechowicz, Witka, Bajanowski, Szczypiński.

Medi: Seiferth 24, York 13, Marei 13, Robinson 12, Brooks 12, Linhart 9, Wachalski 9, Doreth 3, Amaize 1.