Wielkie emocje w Gorzowie. Carolyn Swords zrobiła różnicę

Gdy w BLK mierzą się ze sobą InvestInTheWest AZS JAP Gorzów Wielkopolski i CCC Polkowice emocje są gwarantowane. Akademiczki obroniły swój teren, wygrywając z Pomarańczowymi 80:72. Doskonałą robotę gospodyniom zrobiła Carolyn Swords.

Krzysztof Kaczmarczyk
Elina Dikeoulakou w akcji PAP / Lech Muszyński / Elina Dikeoulakou w akcji

Rywalizacja tych dwóch drużyn to niesamowicie emocjonujący rozdział w BLK. W pierwszym starciu w sezonie 2017/2018 akademiczki do sukcesu poprowadziła Carolyn Swords.

Amerykańska środkowa grała niemal bezbłędnie. Zaliczyła 24 oczka i 10 zbiórek. W kluczowych momentach - gdy CCC doszło akademiczki na punkt - to ona zdobywała najważniejsze punkty.

Po stronie Pomarańczowych również brylowała środkowa. Theresa Plaisance zaliczyła 25 punktów i była najskuteczniejszą koszykarką meczu.

CCC musiało gonić od początku, bowiem gospodynie rozpoczęły od bardzo mocnego uderzenia. Na starcie prowadziły 12:3, a kwartę wygrały 24:16. Właśnie przez to polkowiczanki musiały gonić. W 37 minucie przegrywały tylko 66:67. Finisz należał jednak do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego.

Annamaria Prezelj zaliczyła 13 oczek, z kolei Miah Spencer do 6 punktów dołożyła 7 zbiórek, 7 asyst i 4 przechwyty.

Po stronie CCC - które od 23 minuty musiało sobie radzić bez George'a Dikeoulakosa (dwa przewinienia techniczne) - zawiodła Bria Holmes. Amerykanka zaliczyła zaledwie 3 oczka i asystę, a to zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Pomarańczowe dodatkowo wystąpiły osłabione brakiem Artemis Spanou, która narzeka na uraz. Pomarańczowe po dwóch meczach mają na swoim koncie dwie porażki. Z pewnością nie tak wyobrażano sobie w Polkowicach wejście w sezon.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 80:72 (24:16, 19:19, 18:19, 19:18)

AZS AJP: Carolyn Swords 24 (10 zb), Aleksandra Pawlak 13, Annamaria Prezelj 13, Francisca Donders 9, Magdalena Szajtauer 6, Miah Spencer 6, Paulina Misiek 4, Yulia Rytsikava 3, Beata Jaworska 2.

CCC: Theresa Plaisance 25, Alysha Clark 14, Weronika Gajda 11, Antonija Sandrić 6, Ewelina Gala 5, Elina Dikeoulakou 4, Magdalena Leciejewska 4, Bria Holmes 3.

Czy akademiczki ponownie wygrają wszystkie mecze we własnej hali w rundzie zasadniczej?