Sure Shot Cup: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. pierwszym półfinalistą!

Zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski zostały pierwszymi półfinalistkami Pucharu Polski Sure Shot Cup. W ćwierćfinałowym spotkaniu akademiczki pokonały pierwszoligowy Kadus Bydgoszcz 97:74. Tym samym podopieczne Dariusza Maciejewskiego zmierzą się w sobotnim półfinale ze zwycięzcą drugiego ćwierćfinału, w którym zmierzą się Lotos PKO BP Gdynia i UTEX ROW Rybnik.

Krzysztof Kaczmarczyk

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie pod dyktando gorzowianek, które szybko uzyskały prawie dziesięciopunktową przewagę. Ambitna gra bydgoszczanek pozwoliła jednak na zniwelowanie strat do zaledwie 3 oczek, a wynik po pierwszej kwarcie meczu ustaliła celnym rzutem zza linii 6.25 Justyna Janik-Kostencka. Druga kwarta to już jednak popis gry drużyny występującej na co dzień w Ford Germaz Ekstraklasie. Z dobrej strony w tej kwarcie pokazała się Agnieszka Szott, a KSSSE AZS PWSZ wygrywał po pierwszej kwarcie już 52:34.

W drugiej połowie meczu gorzowianki w pełni kontrolowały już przebieg spotkania, stopniowo zwiększając swoją przewagę. Ostatecznie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonał Kadus Bydgoszcz 97:74.

Najlepszą zawodniczką w drużynie gorzowskiej była zdecydowanie Agnieszka Szott, która spotkanie zakończyła mając na koncie 21 punktów, 9 zbiórek oraz 4 asysty. Trener Maciejewski często rotował składem, a każda zawodniczka dostała swoje minuty na parkiecie.

Bydgoszczanki nie poddały się zdecydowanie wyżej notowanemu rywalowi. Kadus zagrał bardzo ambitnie i walecznie, dlatego końcowy wynik nie jest wcale dla nich porażką. Najwięcej punktów dla podopiecznych Czesława Woźniaka zdobyła Justyna Janik-Kostencka - 24.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Kadus Bydgoszcz 97:74
(22:19, 30:15, 27:15, 18:25)

Punkty:

KSSSE AZS : Agnieszka Szott 21, Agnieszka Kaczmarczyk 16, Aleksandra Chomać 13, Barbara Kaszewska 12, Justyna Żurowska 11, Katarzyna Czubak 7, Katarina Ristic 5, Joanna Czarnecka 4, Aleksandra Pietraszek 4, Denaimou N'Garsanet 4

Kadus : Justyna Janik-Kostencka 24, Iwona Płóciennik 13, Joanna Kędzia 10, Martyna Miśków 9, Ewa Borys 8, Agnieszka Golemska 5, Lidia Kopczyk 3, Aleksandra Kaja 2, Katarzyna Żołądkiewicz 0, Sabina Parus 0