TBV Start Lublin walczył w Sopocie przez 20 minut. "Musimy grać równiej na przestrzeni całego meczu"

Koszykarze TBV Startu Lublin nie będą miło wspominali ostatniego w tym sezonie spotkania wyjazdowego. Przegrali bowiem 70:92 w Ergo Arenie z Treflem Sopot i zakończyli sezon z bilansem 1-15, jeżeli chodzi o mecze w obcych halach.

Michał Żurawski
PAP / Wojciech Pacewicz
- Trefl zagrał dzisiaj bardzo dobre zawody, szczególnie w drugiej połowie tego meczu. W pierwszych dwudziestu minutach walczyliśmy jak równy z równym, mieliśmy nawet lekką przewagę. W tej części meczu na pewno nie podobało mi się to, że sopocianie zbierali nam za dużo piłek w ataku - powiedział po spotkaniu trener gości z Lublina, David Dedek.

Faktycznie do przerwy wydawało się, że gości z Lublina stać na sprawienie niespodzianki, jaką byłoby wywiezienie dwóch punktów z Sopotu. Lublinianie prowadzili 33:31 i wszystko wskazywało na to, że do końca będzie toczyła się zażarta walka o zwycięstwo. Po przerwie jednak Trefl zaczął grać bardzo szybko, a co najważniejsze skutecznie, dzięki czemu szybko udało mu się uzyskać bezpieczną przewagę i dowieźć ją do końca. - Druga połowa to jednak z naszej strony błędy, których nie powinniśmy byli popełniać. Trefl złapał dzięki temu pewność siebie i zaczął grać swoją koszykówkę. Zaczęli trafiać z dystansu i odskoczyli nam na taką różnicę że pewnie wygrali ten mecz - skwitował krótko trzecią i czwartą kwartę opiekun gości.

TBV Start Lublin w drugiej połowie przegrał aż 37:61, a tracąc taką liczbę punktów w tak krótkim czasie, ciężko jest myśleć o wywiezieniu zwycięstwa z obcej hali. - Trefl był dzisiaj naprawdę bardzo dobrze dysponowany. Mieliśmy swój plan na ten mecz, ale zrealizowaliśmy go jedynie w połowie. Przeciwko takiemu zespołowi powinniśmy grać równiej na przestrzeni całego spotkania. Nasza gra zbytnio falowała, przez co nie udało nam się wywieźć dwóch punktów - dodał autor 15 punktów oraz 8 zbiórek w tym meczu, Josh Boone.

W ostatniej kolejce sezonu 2016/2017 TBV Start Lublin podejmie przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg. Obecnie lublinianie zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli z bilansem 8 zwycięstw i 23 porażek.

Czy kolejny sezon będzie lepszy dla TBV Startu Lublin?