I liga: Koszykarze odrobili zaległości

Koszykarze I ligi rozegrali w środę dwa zaległe mecze z 24. kolejki. W pierwszym spotkaniu Enea Astoria Bydgoszcz przegrała z ACK UTH Rosą Radom 75:82. Emocji jednak nie zabrakło.

Patryk Neumann
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski
Mecze nie odbyły się w pierwotnym terminie, czyli w ostatni weekend lutego, ponieważ część koszykarzy z Radomia i Poznania uczestniczyła w finałowym turnieju mistrzostw Polski do lat 20. Pojedynek w Bydgoszczy obfitował w zwroty akcji. W 16. minucie ACK UTH Rosa wygrywała 33:20. Później Enea Astoria odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie, ale decydujące minuty należały do przyjezdnych, którzy odnieśli 10. Zwycięstwo w sezonie.

Gospodarzom nie pomogła kapitalna strzelecka dyspozycja Mikołaja Motela - 5/6 za trzy punkty. W rezerwach klubu z PLK było trzech koszykarzy, którzy jeszcze we wtorek pokonali King Szczecin. Na I-ligowych parkietach Filip Zegzuła, Jakub Stanios oraz Damian Jeszke odgrywali kluczowe role.

W Poznaniu bez niespodzianki. Biofarm Basket w pierwszej kwarcie uzyskał przewagę, którą utrzymał do końca. Gospodarze w trzech kolejnych odsłonach rzucali po 15 punktów, ale okazało się to wystarczające do pokonania 66:58 Znicza Basket Pruszków. Piotr Wieloch zdobył 16 punktów a mecz z double-double zakończył Filip Struski - 11 "oczek" i 14 zbiórek.

Wyniki zaległych spotkań 24. kolejki I ligi:

Enea Astoria Bydgoszcz - ACK UTH Rosa Radom 75:82 (16:20, 19:18, 20:16, 20:28)

Enea Astoria: Motel 19, Gospodarek 17, Czyżnielewski 14, Fatz 12, Paul 7, Szyttenholm 4, Krefft 2, Dąbek 0, Laydych 0.

ACK UTH Rosa: Zegzuła 24, Stanios 13, Sadło 12, Jeszke 10, Sobuta 8, Parszewski 7, Szymański 6, Obarek 2, Bojanowski 0, Gos 0, Szczypiński 0.

Biofarm Basket Poznań - MKS Znicz Basket Pruszków 66:58 (21:14, 15:13, 15:13, 15:18)

Biofarm Basket: Wieloch 16, Struski 11, Fiszer 10, Kurpisz 10, Bręk 8, Smorawiński 5, Metelski 4, Migała 2, Frąckowiak 0, Ryżek 0.

Znicz Basket: Kordalski 12, Madziar 12, Stopierzyński 10, Ornoch 9, Cetnar 7, Szwed 4, Paszkiewicz 2, Tokarski 2, Cechniak 0, Kierlewicz 0.