NCAA: pierwsza porażka Przemysława Karnowskiego

W sobotę w nocy na akademickich parkietach w USA zaprezentowało się trzech naszych rodaków, a wydarzeniem była pierwsza porażka drużyny Przemysława Karnowskiego.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Nie tak miał wyglądać pojedynek niepokonanej dotąd Gonzagi Bulldogs (29-1), która u siebie rywalizowała z BYU Cougars. Zespół Przemysława Karnowskiego zgodnie z planem do przerwy prowadził 41:35, jednak druga połowa przesądziła o ich pierwszej porażce w bieżących rozgrywkach NCAA. Goście wygrali tę część gry aż 44:30 co ostatecznie dało im końcowy sukces 79:71. Nasz center w tym pojedynku spędził na parkiecie 28 minut i zanotował w tym czasie 10 punktów (4/6 za 2, 2/6 za 1), 6 zbiórek, 2 asysty i blok.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo nad uczelnią TCU Horned Frogs odniosła West Virginia Mountaineers (23-6) pokonując rywali 61:60. Maciej Bender w ciągu 7 minut gry oddał dwa niecelne rzuty za dwa punkty oraz zaliczył 2 bloki i zbiórkę.

Kolejny sukces zanotowała również uczelnia Cal Poly Mustangs (10-18) wygrywając po dogrywce z UC Riverside 84:77. Jakub Nizioł w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie jedną zbiórkę. 26 "oczek" dla zwycięzców zdobył Victor Joseph, a 22 dołożył Donovan Fields.

Czy Gonzaga Bulldogs ma szansę wygrać całe rozgrywki w lidze NCAA?