Euroliga: Kosmiczny Llull dał wygraną Realowi, horror w Atenach

Strzelecki popis Realu Madryt zapewnił im cenną wygraną 101:83 nad Darussafaką Dogus Stambuł. Niesamowite emocje towarzyszyły natomiast rywalizacji w Atenach, gdzie Panathinaikos cudem ograł Uniks Kazań 83:82.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / SPYROS CHORCHOUBAS

Kosmiczna pierwsza kwarta w wykonaniu Sergio Llulla zapewniła Realowi Madryt nie tylko dużą przewagę, ale i wygraną w meczu z Darussafaką Dogus Stambuł. Reprezentant Hiszpanii po 10 minutach gry miał na swoim koncie 19 punktów i 3 asysty, a Królewscy prowadzili 30:14.

Ostatecznie team ze stolicy wygrał 101:83, a wynik ustalił Llull rzutem ze środkowego koła. Ostatecznie zaliczył 26 "oczek" i 8 kluczowych podań, a Real utrzymał pierwsze miejsce w euroligowym zestawieniu.

Rzutem na taśmę, a dokładnie rzutem w ostatniej akcji, swój mecz wygrał Panathinaikos Ateny. Grecy niemal przez całe spotkanie przegrywali z Uniksem Kazań. Wszystko odmienili w ostatniej minucie, a kluczową trójkę na wagę zwycięstwa trafił Mike James.

Amerykański rzucający w ostatniej akcji Panathinaikosu trafił zza łuku, który wprawił fanów w ekstazę, a kolegów z drużyny w euforię. Rzut ten zapewnił bowiem ekipie z Aten jednopunktową wygraną.

Doskonałe zawody w niemieckim piekiełku rozegrał duet Lukas Lekavicius - Paulius Jankunas. Obaj zdobyli łącznie aż 63 "oczka" i poprowadzili Żalgiris Kowno do wyjazdowej wygranej 87:81 nad Brose Baskets Bamberg.

Thomas Heurtel był kluczową postacią dla wygranej Efesu Stambuł nad Baskonią Vitoria. Rozgrywający tureckiego zespołu zaliczył 21 punktów i rozdał aż 11 asyst. To double-double miało ogromne znaczenie dla wygranej 96:85.

Dzięki takiemu obrotowi sprawy Efes i Baskonia zamienili się w tabeli na pozycjach 7-8. Teraz to Efes jest wyżej.

Wyniki piątkowych meczów 23. kolejki Euroligi:

Anadolu Efes Stambuł - Baskonia Vitoria Gasteiz 96:85
(Heurtel 21 (11 as), Honeycutt 16, Dunston 15, Paul 14, Brown 12 - Beaubois 23, Hanga 20, Tillie 15, Voigtmann 10 (13 zb))

Brose Baskets Bamberg - Żalgiris Kowno 86:91
(Theis 15, Miller 15, Melli 14, Radosevic 10 - Lekavicius 29, Jankunas 24, Ulanovas 11)

Panathinaikos Ateny - Uniks Kazań 83:82
(Bourousis 15, Singleton 14, Rivers 13, Gabriel 10, Gentile 10 - Langford 21, Colom 17, Williams 13, Antipov 11)

Real Madryt - Darussafaka Dogus Stambuł 101:83 (Llull 26, Thompkins 14, Hunter 14, Randolph 13 - Anderson 18, Wanamaker 15, Zizic 11)