NCAA: wszechstronny Przemysław Karnowski

W czwartek na parkietach uniwersyteckich w USA zaprezentowało się dwóch Polaków. Lepiej z nich wypadł Przemysław Karnowski, a jego zespół odniósł kolejne zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs, pokonując na wyjeździe wysoko San Diego Toreros 79:43, odniosła dwudzieste pierwsze zwycięstwo w bieżących rozgrywkach NCAA, pozostając nadal niepokonana. Przemysław Karnowski w tym spotkaniu na parkiecie przebywał 23 minuty i w tym czasie zdobył 6 punktów, trafiając 3 z 5 rzutów za 2 oraz 0 z 1 prób z linii rzutów wolnych. Ponadto nasz center dopisał na swoim koncie 5 asyst i 4 zbiórki. Najlepszym strzelcem w szeregach zwycięzców był Nigel Williams-Goss, autor 25 "oczek".

Cal Poly Mustangs wygrali na wyjeździe, okazując się lepsi od UC Irvine 79:66. Do przerwy wynik brzmiał 36:35 i to drugie dwadzieścia minut było kluczowe dla losów rywalizacji. Jakub Nizioł w tym meczu zdobył 5 punktów (0/2 za 3, 0/3 za 2, 4/5 za 1), 4 zbiórki i asystę. Jego drużyna obecnie legitymuje się bilansem 6-14.