Milos Sporar: Rotacja to będzie nasz problem

Noteć Inowrocław w derbowym meczu w Bydgoszczy pokonała Astorię różnicą zaledwie punktu, 63:62. - Chłopacy wygrali niesamowity mecz - powiedział po spotkaniu opiekun inowrocławian, Milos Sporar.

Dawid Siemieniecki
KSK Noteć Inowrocław Materiały prasowe / Beata Brociek / Biofarm Basket Poznań / KSK Noteć Inowrocław

Noteć Inowrocław do grodu nad Brdą przyjechała bardzo zmotywowana, a przede wszystkim podbudowana wcześniejszym, bardzo wysokim zwycięstwem nad Biofarmem Basketem Poznań (92:62). W Bydgoszczy tak łatwo już nie było. Dla obu ekip pojedynek ten był niemal wyniszczający. Ostatecznie to Noteć zwyciężyła, udanie broniąc ostatnią akcję rywali.

- Ja po takim meczu chciałbym podziękować naszym cudownym kibicom, bo gdyby ich dzisiaj tu nie było i gdyby nie ich doping, moi zawodnicy by nie wytrzymali do końca na pewno - powiedział Milos Sporar.

Trener Noteci zwrócił także uwagę na inny aspekt derbowego pojedynku. - Ja się już przed meczem spodziewałem czegoś takiego, że będzie walka do ostatniej sekundy i tak było. Chłopacy wygrali niesamowity mecz tylko i wyłącznie grając z sercem - stwierdził.

Problemem Noteci w tym meczu była przede wszystkim krótka ławka. Dawid Adamczewski, Bartosz Pochocki i Mikołaj Grod zagrali niemal całe spotkanie, a na dodatek Kamil Maciejewski doznał kontuzji jeszcze w drugiej kwarcie. A do jej momentu grał naprawdę dobrze. Choć punktów nie zdobył, w niecałe 14 minut gry zanotował 5 asyst i 2 przechwyty.

Choć Noteć wygrała pod wodzą nowego trenera dwa mecze, może on obawiać się o rotację w kolejnych starciach. - To będzie dla nas problem, oczywiście. A szczególnie, jak będziemy musieli zagrać dwa mecze w tygodniu.

Kolejnym rywalem inowrocławian będzie Legia Warszawa, o klasie której nikogo nie trzeba przekonywać. Podopieczni Piotra Bakuna wygrali dziewięć ostatnich pojedynków i liczą zapewne na wydłużenie tej serii. Noteć czeka zatem bardzo trudne zadanie.

Czy Noteć jest w stanie wygrać z Legią i sprawić tym samym podobną sensację, jak w Łańcucie?