I liga: Świetny mecz Cechniaka. Zegzuła nie pomógł UTH Rosie w Pruszkowie

Filip Zegzuła nie został w Radomiu na hit PLK ze Stelmetem Zielona Góra, a zamiast tego udał się wraz z rezerwami klubu do Pruszkowa na mecz ze Zniczem Basket. Ale nie pomógł. To pruszkowianie wygrali, 81:78.

Dawid Siemieniecki
koszykarze Znicza Basket Pruszków WP SportoweFakty / Na zdjęciu: koszykarze Znicza Basket Pruszków

Należy jednak podkreślić, że rzucający Rosy, pełniący także obowiązki rozgrywającego, zagrał naprawdę przyzwoite spotkanie. Filip Zegzuła zdobył 18 punktów, do których dołożył 10 asyst i 3 przechwyty. Mecze w wykonaniu rezerw Rosy często wyglądają tak, że bardzo dużo zależy od zawodnika lub zawodników, którzy wzmocnią zespół z pierwszej drużyny. Tym razem, choć Zegzuła był najlepszym strzelcem, nie był osamotniony.

Dzielnie wspierali go Jakub Stanios i Michał Sadło, który trzymał wynik dla UTH Rosy w pierwszej kwarcie (12 punktów w tej części). Radomianie zagrali jednak kiepsko w końcówce drugiej kwarty, co ostatecznie przełożyło się na końcowy wynik. Do pewnego momentu nie było wcale tak źle. Jeszcze trzy minuty przed przerwą był remis - po 32, a chwilę później zaledwie 37:36 dla gospodarzy. Ci jednak zdobyli po tym jeszcze 8 punktów, przy braku zdobyczy UTH Rosy, przez co zespoły do szatni schodziły przy wyniku 45:36.

Przez większą część trzeciej kwarty bezpieczną przewagę posiadali pruszkowianie. Kilka razy zespół gości zdołał zbliżyć się na różnicę czterech punktów, ale to by było na tyle. Sytuacja odmieniła się jednak w ostatniej kwarcie.

Na dwie minuty przed końcem, celną trójką, UTH Rosę na prowadzenie wyprowadził Stanios. Gracze Znicza Basket zachowali jednak do końca więcej zimnej krwi i wyszarpali wygraną, a kiedy na kilka sekund przed końcem, rozgrywający kapitany mecz Damian Cechniak (16 pkt. 12 zb.), podwyższył prowadzenie swojej ekipy do 81:77, wiadomo było, że Znicz Basket tego meczu już nie przegra.

Poza Cechniakiem, dobre zawody w pruszkowskiej ekipie rozegrali także Mikołaj Stopierzyński i Tomasz Madziar, zdobywcy odpowiednio 15 i 14 punktów. Z kolei 7 "oczek" i 6 asyst dołożył Adrian Kordalski.

Znicz Basket Pruszków - ACK UTH Rosa Radom 81:78 (18:17, 27:19, 21:22, 15:20)

Znicz Basket: Cechniak 16 (12 zb.), Stopierzyński 15, Madziar 14, Tokarski 9, Kordalski 7, Ornoch 7, Szwed 7, Paszkiewicz 3, Kierlewicz 2, Cetnar 1.

UTH Rosa: Zegzuła 18 (10 as.), Stanios 15, Sadło 14, Parszewski 7, Szczypiński, Szymański 7, Gos 6, Sobuta 4, Obarek 0, Wątroba 0.