NCAA: Przemysław Karnowski znów wielki

W czwartkową noc na parkietach uniwersyteckich w USA zaprezentowało się dwóch Polaków. Niestety tylko jeden z nich mógł cieszyć się z wygranej.

Stanisław Grabowski
Getty Images / William Mancebo
Gonzaga Bulldogs nie zwalniają tempa i tym razem pokonali u siebie Loyola Marymount Lions 93:55. Koncert gry Przemysław Karnowski i koledzy dali w drugiej połowie wygrywając tę część gry 47:20. Polak był najskuteczniejszym strzelcem w swojej ekipie zdobywając 17 punktów. Nasz center trafił 7 z 10 rzutów za 2 oraz 3 na prób z linii rzutów wolnych. Ponadto do swojego dorobku dodał 4 zbiórki, 4 asysty i 2 bloki. 15 "oczek" dla zwycięskiej ekipy dołożył rezerwowy Zach Collins, a Bulldogs legitymują się już bilansem 16-0 w bieżących rozgrywkach NCAA.

Jakub Nizioł wskoczył już do gry w barwach Cal Poly Mustangs jako gracz pierwszej piątki. Niestety jego drużyna przegrała u siebie z uczelnią Cal State Fullerton 74:87. Polski debiutant w tym pojedynku przebywał na parkiecie 12 minut i w tym czasie zanotował 7 punktów (2/2 za 3, 1/2 za 1) oraz 1 zbiórkę.

Czy Przemysław Karnowski zrobi podobną karierę jak Marcin Gortat?