Euroliga: dogrywka w Moskwie, wicemistrz ograł mistrza!

Dogrywka potrzebna była do rozstrzygnięcia konfrontacji aktualnego mistrza i wicemistrza Euroligi. Ostatecznie z wygranej cieszyć mogli się ci drudzy, czyli Fenerbahce Stambuł. Dla CSKA Moskwa była to dopiero druga porażka w rozgrywkach.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP/EPA / SEDAT SUNA

Mecz godny rewanżu za ubiegłoroczny finał Euroligi odbył się w Moskwie, gdzie CSKA po dogrywce przegrało z Fenerbahce 79:95. Spotkanie było niesamowicie wyrównane. Na 20 sekund przed końcem zza łuku trafił Nikita Kurbanow i mistrzowie prowadzili 75:72.

W ostatniej akcji rywali zupełnie bezsensowny faul popełnił James Augustine, a Bobby Dixon popisał się akcją 2+, która zapewniła ostatecznie dogrywkę. W niej gracze CSKA chyba nadal rozpamiętywali przewinienie Augistine'a, a rywale wykorzystali to bez zawahania. Na parkiecie szalał Dixon, który dał wygraną Fenerbahce.

W całym meczu turecki rozgrywający zaliczył 25 punktów. 17 oczek, 11 zbiórek i 5 bloków dołożył Ekpe Udoh.

Dla pokonanych 21 punktów uzbierał Milos Teodosic, który tak naprawdę w tym meczu miał nie grać. Serb ma problemy zdrowotne i widać to było w końcówce spotkania, gdzie podejmował fatalne decyzje. W całym meczu popełnił aż 9 strat.

Równie zacięty był pojedynek w Stambule, gdzie Darussafaka pokonała Maccabi Tel Awiw 86:84. Gospodarzom triumf zapewnił Scottie Wilbekin, który na 10 sekund przed końcem wytrzymał próbę nerwów na linii rzutów wolnych. W całym spotkaniu lider tureckiego teamu zaliczył 23 oczka.

Wśród pokonanych tyle samo punktów zaliczył Andrew Goudelock.

Wyniki piątkowych meczów 14. kolejki Euroligi:

CSKA Moskwa - Fenerbahce Stambuł 79:95
(Teodosić 21, Vorontsevich 15, Kurbanov 12, Jackson 11 - Dixon 25, Udoh 17 (11 zb), Kalinić 13, Nunnally 11, Vesely 10)

Darussafaka Dogus Stambuł - Maccabi Tel Awiw 86:84 (Wilbekin 23, Clyburn 20, Wanamaker 15, Anderson 11, Harangody 11 - Goudelock 23, Rudd 17, Smith 12 (11 zb), Iverson 10)