Takiego występu Aaron Cel we Francji jeszcze nie miał

Dramatyczny przebieg miało spotkanie Cholet Basket z BCM Gravelines-Dunkerque. Zespół Aarona Cela musiał uznać wyższość rywali, przegrywając po dogrywce 99:101.

Karol Wasiek
W sobotnim spotkaniu z Cholet Basket reprezentant Polski na parkiecie spędził aż 40 minut (najwięcej w tym sezonie). W tym czasie Aaron Cel zdobył pięć punktów (2/7 z gry) i miał 13 zbiórek (najlepszy wynik).

Cholet Basket mogło już w czwartej kwarcie zapewnić sobie wygraną. W pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet różnicą ośmiu punktów, ale świetnie dysponowany Sek Henry (26 punktów) doprowadził do dogrywki.

Były koszykarz AZS-u Koszalin dwoił się i troił, ale ostatecznie nie uchronił swojej drużyny od porażki. Cholet wygrało 101:99.

Zespół Aarona Cela z bilansem 4:6 zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Cholet Basket - BCM Gravelines-Dunkerque 101:99 (22:28, 28:15, 18:18, 20:27, 13:11)

Czy Aaron Cel w ciągu trzech lat wróci do PLK?