BCL: Słaby występ Slaughtera i porażka SIG Strasbourg

Debiutu w Basketball Champions League dobrze wspominać nie będzie A.J. Slaughter. Nasz reprezentacyjny rozgrywający rozegrał przeciętne zawody, a jego francuski zespół SIG Strasbourg poniósł wyjazdową porażkę z Juventusem Utena.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter WP SportoweFakty / A.J. Slaughter

Litewski teren nie jest łatwym do zdobycia i przekonali się o tym koszykarze SIG Strasbourg. Zespół, którego barw broni w tym sezonie A.J. Slaughter nie sprostała ekipie Juventusu Utena, przegrywając 91:84.

Zespół z reprezentantem Polski w składzie fatalnie rozpoczął mecz i na koniec zapłacił za to najwyższą cenę. Pierwsze dziesięć minut Juventus wygrał aż 30:15 i na nic zdał się fakt, że to rywale wygrali wszystkie kolejne kwarty.

Slaughter inauguracji nie może zapisać po stronie udanych. Amerykanin z polskim paszportem wyszedł w pierwszej piątce i na parkiecie spędził 23 minuty. W tym czasie zaliczył 4 punkty (2/9 z gry w tym 0/5 zza łuku, dodatkowo 0/2 z linii rzutów wolnych), 2 zbiórki, asystę i stratę.

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem ekipy SIG Strasbourg był Erving Walker. Amerykanin uzyskał 20 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i dwa przechwyty.

Szansę na rehabilitację Slaughter z kolegami będą mieli w drugiej kolejce, kiedy to wyjadą na mecz do Włoch. Tam rywalem SIG Strasbourg będzie Sidigas Avellino.

A.J. Slaughter może być wiodącą postacią BCL?