Liga Letnia NBA: Wolves i Bulls w finale

Minnesota Timberwolves i Chicago Bulls zagrają w wielkim finale Ligi Letniej NBA w Las Vegas. Byki wciąż nie poniosły porażki w tym turnieju.

Jacek Konsek
NBA AFP / NBA

Największą niespodzianką jest postawa Minnesoty Timberwolves, która przegrała trzy pierwsze mecze w Las Vegas, po czym triumfowała w czterech kolejnych i sensacyjnie znalazła się w wielkim finale. W meczu przeciwko Phoenix Suns Leśne Wilki przegrywały już różnicą kilkunastu punktów, lecz świetna druga połowa pozwoliła im odnieść sukces.

Tyus Jones z 29 punktami okazał się najlepszym graczem spotkania. 20-letni rozgrywający otrzymał ponadto nagrodę dla MVP całego turnieju w Las Vegas, notując średnio 19,4 punktu i 6,3 asysty.

Rywalem Wolves w finale będą Chicago Bulls, którzy nie przegrali jeszcze żadnego meczu w Las Vegas. Spotkanie przeciwko Cleveland Cavaliers nie należało jednak do łatwych, bowiem do przerwy prowadzili rywale 46:36. Kapitalna druga połowa pozwoliła zniwelować deficyt i awansować do wielkiego finału.

Cristiano Felicio z 18 punktami okazał się najlepszym zawodnikiem Bulls. 16 oczek dołożył Bobby Portis a 13 i osiem zbiórek uzbierał tegoroczny debiutant Denzel Valentine.