Polscy koszykarze za granicą

W piątkowy wieczór Szymon Szewczyk stanął naprzeciwko Michała Ignerskiego w ramach spotkania Pucharu Challenge. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku triumfował Lokomotiw Rostów a polski podkoszowy zanotował double-double, zdobywając 12 punktów i 12 zbiórek. Tymczasem coraz lepiej w lidze czeskiej radzi sobie Robert Skibniewski. Nasz rozgrywający uzbierał w środę 14 punktów i 13 asyst.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - z powodu kontuzji nie zagrał w przegranym meczu z CSKA Moskwa. Chimki z bilansem 12-4 plasują się na 2. miejscu a Lampe w 10. meczach tego sezonu zdobywa średnio 14,1 punktu i 5,7 zbiórki.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 28 minut, 10 punktów, 9 zbiórek, asysta i przechwyt w przegranym meczu z Proteas EKA AEL w ramach rozgrywek Pucharu Challenge. Piątek: 39 minut, 12 punktów, 12 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty w wygranym spotkaniu z Cajasol Sewilla w ramach Pucharu Challenge. W lidze rosyjskiej drużyna Polaka rozegra swój mecz w poniedziałek (na wyjeździe z Uniwersytetem Surgut). W 14. spotkaniach tego sezonu Szewczyk zdobywa średnio 12,4 punktu i 6,3 zbiórki. Drużyna naszego rodaka z bilansem 6-8 zajmuje 8. miejsce.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - wtorek: 29 minut, 21 punktów, 3 zbiórki i asysta w wygranym meczu z Uralem Great Perm w ramach rozgrywek Pucharu Challenge. Piątek: 26 minut, 8 punktów, 2 zbiórki i przechwyt w przegranym spotkaniu z Lokomotiwem Rostów. W lidze hiszpańskiej jego zespół pauzował. W 21. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,6 punktu i 4 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 4-17 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 22 minuty, 16 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty, blok i przechwyt w wygranym meczu z Grupo Begar Leon. Drużyna Polaka z bilansem 11-9 zajmuje 7. miejsce.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - 5 minut i jedna zbiórka w obronie. Benetton przegrał na wyjeździe z Eldo Caserta i z bilansem 10-9 zajmuje 6. miejsce. Wojciechowski wystąpił w 2 meczach tego sezonu.

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 20 minut, 12 punktów, 6 zbiórek, 3 przechwyty, asysta i blok w wygranym meczu z Trenkwalder Reggio Emilia. W 21. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,2 punktu, 5,1 zbiórki i 1,8 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 11-10 zajmuje 7. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - środa: 13 minut, 3 zbiórki i blok w wygranym meczu z BC Kolin. Sobota: 13 minut, 3 punkty i 5 zbiórek w wygranym spotkaniu z Karma Basket Podebrady. Ekipa Polaka z bilansem 25-1 lideruje w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - środa: 21 minut, 4 punkty, 5 zbiórek, asysta i przechwyt w przegranym meczu z USK Praga. Sobota: 20 minut, 4 punkty, 4 zbiórki i blok w wygranym pojedynku z BK Breda Opawa. Drużyna z Ostrawy z bilansem 11-15 zajmuje 7. miejsce.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - środa: 9 minut, 2 niecelne rzuty, 2 faule i przechwyt. Sobota: 21 minut, 11 punktów i przechwyt.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - środa: 32 minuty, 14 punktów, 13 asyst, 2 zbiórki i przechwyt w wygranym meczu z Karma Basket Podebrady. Sobota: 28 minut, 11 punktów, 4 asysty, 3 przechwyty i zbiórka w przegranym spotkaniu z BC Decin. Prostejov z bilansem 14-12 zajmuje 4. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - liga ukraińska w ten weekend nie grała. W 18. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 9,8 punktu i 4,8 zbiórki. Jego drużyna z bilansem 6-13 zajmuje 5. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - 34 minuty, 7 punktów, 7 zbiórek, 2 bloki i przechwyt w przegranym meczu z Atomeromu SE. W 17. spotkaniach dotychczasowego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 14 punktów, 7,9 zbiórki, 1,8 asysty i 1,4 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 8-9 i zajmuje 9. miejsce.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (TCG Marcator Skofja Loka) - nie pojawił się na parkiecie w wygranym spotkaniu ze Slovanem Lublana. W 8. spotkaniach tego sezonu nasz rodak zdobywa przeciętnie 2,6 punktu i 0,9 zbiórki a jego drużyna z bilansem 8-11 zajmuje 7. lokatę.