Byki i Słońca wygrywają przed własną publicznością

Przerwa na Weekend Gwiazd to jest to, na co długo oczekiwali koszykarze Miami Heat. Żar przegrał po raz 24 w ostatnich 25 spotkaniach i na pewno kilka dni odpoczynku przyda się Dwyane Wade'owi i spółce. Minionej nocy podopieczni Pata Riley'a polegli w Chicago, podobnie jak Dallas Mavericks w Arizonie. Zawodnikom z Teksasu nie pomógł nawet świetny występ Dirka Nowitzkiego, który zapisał na swoim koncie 36 punktów i 12 zbiórek.

Jacek Konsek

Bohaterem Byków okazał się Kirk Hinrich, który chwilowo jest rezerwowym, bowiem nie powrócił jeszcze do pełnej dyspozycji po kontuzji żebra. Jego 24 punkty (9 w ostatniej kwarcie) i 7 zbiórek okazały sie wystarczające do pokonania najgorszej drużyny w lidze. W ekipie Heat bardzo dobrze spisał się duet Dwyane Wade - Shawn Marion, lecz nie otrzymał on potrzebnego wsparcia od reszty zawodników. Goście z Florydy mieli kilka szans na wygranie pojedynku, choćby w czwartej kwarcie kiedy po trafieniu Marcusa Banksa zrobiło się 89:87 dla Bulls. Ostatecznie jednak 21 zwycięstwo w obecnym sezonie zanotowali gospodarze, którzy z bilansem 21-31 zajmują 10 lokatę w Konferencji Wschodniej. Wydaje się, że po przerwie na All Star Weekend Byki powinny grać jeszcze lepiej i zdobędą przepustkę do gry w play off.

O wiele ciekawsze zawody rozegrano w Arizonie, gdzie potykały się dwa czołowe zespoły Konferencji Zachodniej. Phoenix Suns jeszcze bez Shaquille'a O'Neala i Dallas Mavericks jeszcze bez Jasona Kidda stworzyli rewelacyjne widowisko, które rozstrzygnęło się dopiero w końcówce czwartej kwarty. Wtedy to Słońca prowadzone przez Steve'a Nasha (24 punkty i 13 asyst) odjechały przeciwnikowi na kilkanaście punktów (run 11:2) i zapewniły sobie 37 wygraną w sezonie. W pierwszej połowie gra była znacznie bardziej wyrównana a nie do powstrzymania był Jason Terry, który w pierwszej kwarcie zdobył 14 punktów pod rząd dla Dallas. Jeszcze lepiej spisał się Dirk Nowitzki (36 punktów i 12 zbiórek), lecz podobnie jak w przypadku Miami Heat, zabrakło im wsparcia pozostałych graczy. Warto odnotować 57% skuteczność Phoenix oraz 52 punkty duetu Stoudemire-Barbosa.