Niespodzianka w ćwierćfinale I ligi. Będzie czwarty mecz w Prudniku

Koszykarze Pogoni Prudnik nie zamierzają tak szybko kończyć sezonu. W sobotę drużyna z Opolszczyzny pokonała faworyzowany Max Elektro Sokół Łańcut. Kolejny mecz odbędzie się już w niedzielę.

Jakub Artych

Po dwóch meczach w Łańcucie zdecydowanie bliżej półfinału był Max Elektro Sokół. Podopiecznym Dariusza Kaszowskiego brakowało tylko jednego zwycięstwa, aby w najlepszej czwórce rozgrywek powalczyć z Legią Warszawa bądź Astorią Bydgoszcz. Trzecie spotkanie rozgrywane było jednak w Prudniku, w którym drużynom przyjezdnym gra się piekielnie trudno.

Najdobitniej pokazała to pierwsza połowa, w której gospodarze zdominowali rywali. Hala w Prudniku co prawda nie wypełniła się do ostatniego miejsca, jednak fani Pogoni w znakomity sposób wspierali swój zespół. Niesieni głośnym dopingiem kibiców, podopieczni Tomasza Michalaka byli piorunująco skuteczni.

W tej części gry koszykarze Pogoni mieli prawie 80-procentową skuteczność rzutów za dwa punkty! Nie do zatrzymania byli między innymi środkowi gospodarzy, którzy w pierwszej połowie wygrali zbiórki 21 do 9. Słowa pochwały należą się również rezerwowym z Prudnika, którzy wnieśli do zespołu pozytywną jakość. Koszykarze Tomasza Michalaka popełnili jednak aż 11 strat, dlatego przewaga Pogoni przed drugą połową wynosiła tylko dziesięć punktów.

Wspomniane straty nękały gospodarzy również po zmianie stron. Na dodatek, w czwartej kwarcie dwie "trójki" z rzędu rzucili koszykarze z Łańcuta, niwelując przewagę Pogoni Prudnik zaledwie do trzech oczek. To sprawiło, iż fani na Opolszczyźnie byli świadkami bardzo emocjonującej końcówki.

Drużyna z Prudnika, która ma w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników, wytrzymała jednak napór przyjezdnych. Bezcennym rzutem z dystansu popisał się Tomasz Madziar, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni. Czwarty pojedynek w tej parze odbędzie się w niedzielę w Prudniku.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Max Elektro Sokół Łańcut 74:65 (19:19, 24:14, 16:17, 15:15)

Meritumkredyt Pogoń: Madziar 17, Mordzak 13, Wojdyła 13, Chmielarz 12, Nowakowski 11, Nowerski 4, Bogdanowicz 2, Cichoń 2.

Max Elektro Sokół: Jakóbczyk 19, Koszuta 11, Kulikowski 10, Mroczek-Truskowski 10, Klima 9, Wrona 3, Pisarczyk 2, Balawender 1, Czerwonka 0, Fortuna 0, Pławucki 0.

Stan rywalizacji: 2:1 dla Max Elektro Sokoła Łańcut

Czy Pogoń Prudnik wygra niedzielny mecz z Sokołem Łańcut?