Euroliga: Wielki rewanż Barcelony. Genialny mecz i dogrywka w Vitorii!

Z drugiej wygranej nad Panathinaikosem Ateny cieszyć się mogła ekipa Laboral Kutxa, która po doskonałym spektaklu wygrała po dogrywce. Do remisu w swojej serii doprowadzić zdołali natomiast zawodnicy FC Barcelona Lassa.

Krzysztof Kaczmarczyk

Podopieczni Xaviera Pascuala dokonali tego, po co jechali do Kubania. Doskonały mecz pozwolił wygrać i otworzyć szansę na zamknięcie serii w Barcelonie.

Juan Carlos Navarro po raz kolejny udowodnił, że jest doświadczonym graczem na najważniejsze mecze. 25 minut spędzonych na parkiecie, a w tym czasie zdobył 18 oczek. Do tego double-double w wykonaniu Ante Tomicia i Tomasa Satoransky'ego sprawiły, że Duma Katalonii wygrała w dalekiej Rosji różnicą aż 26 punktów!

Po stronie Lokomotivu na swoim poziomie zagrali tradycyjnie Malcolm Delaney i Anthony Randolph, ale poza Siergiejem Bykowem nie mieli właściwie żadnego wsparcia wśród kolegów z drużyny.

W rywalizacji do trzech wygranych Duma Katalonii na pewno jest teraz faworytem do gry w Final Four. Dwa mecze na własnym terenie będą bowiem doskonałą okazją, żeby "zaklepać" sobie bilety do Berlina.

Dwie genialne trójki Dariusa Adamsa i prowadzenie 73:67 na 28 sekund przed końcem meczu w Vitorii nie zapewniły wygranej ekipie Laboral Kutxa. Na 8 sekund przed końcem niesamowitym rzutem z odejścia zza linii 6,75 popisał się bowiem Dimitris Diamantidis i potrzebna była dogrywka.

Dogrywkę lepiej rozpoczęli gospodarze, a nie do zatrzymania był Adams, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania. To właśnie on egzekwując dwa rzuty wolne na 5 sekund przed końcem zapewnił drugi triumf w tej serii swojej ekipie.

Wcześniej szansę na doprowadzenie do drugiej dogrywki miał Miroslav Raduljica, jednak ten spudłował spod samego kosza.

Po stronie pokonanych królował Diamantidis. Doświadczony Grek zakończył pojedynek z dorobkiem 17 oczek, 6 asyst i 4 zbiórek pokazując wielką klasę i rutynę.