I liga: Czołowa trójka nie zwalnia tempa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  /
WP SportoweFakty / /

W sobotnich meczach 28. kolejki I ligi koszykarzy zabrakło niespodzianek. Trzy czołowe zespoły: Miasto Szkła Krosno, Max Elektro Sokół Łańcut i Legia Warszawa odniosły wysokie zwycięstwa.

Miasto Szkła Krosno wygrało rundę zasadniczą tydzień temu. Nie ma jednak zamiaru oszczędzać kolejnych rywali i w sobotę rozgromiło GTK Gliwice 102:58. Aż siedmiu koszykarzy gospodarzy zdobyło przynajmniej 11 punktów. Najwięcej Szymon Rduch - 15. Drugie miejsce przypieczętował Max Elektro Sokół Łańcut, który pokonał Spójnię Stargard 84:63. Goście postraszyli rywali tylko w drugiej kwarcie. W zespole prowadzonym przez Dariusza Kaszowskiego zadebiutował Adrian Mroczek-Truskowski, który zdobył osiem oczek.

Trzeciej porażki przed własną publicznością doznał za to beniaminek z Kłodzka. Szans nie dała mu Legia Warszawa, która po trzech kwartach wygrywała różnicą 35 punktów. Ostatecznie zwyciężyła 107:82. Podopieczni Piotra Bakuna w ostatnich meczach z łatwością ograli niżej notowanych przeciwników, lecz nie opuszczą już trzeciej lokaty. O awans do Tauron Basket Ligi powalczą w play-offach.

Wielkich emocji dostarczył, natomiast pojedynek drużyn rywalizujących o czwarte miejsce. Meritumkredyt Pogoń Prudnik prowadziła trzy minuty przed końcem z GKS-em Tychy 69:61. Goście zdołali doprowadzić do remisu, lecz w końcówce ulegli gospodarzom 75:78. Walka o czwartą lokatę będzie, więc jeszcze ciekawa a szanse ma także Znicz Basket Pruszków. Pozostałe cztery mecze 28. kolejki odbędą się w niedzielę.

Wyniki sobotnich spotkań 28. kolejki I ligi:

Max Elektro Sokół Łańcut - KS Spójnia Stargard 84:63 (28:18, 13:21, 22:12, 21:12)

Max Elektro Sokół: Jakóbczyk 14, Koszuta 14, Klima 12, Pisarczyk 12, Kulikowski 8, Mroczek-Truskowski 8, Czerwonka 5, Pławucki 5, Wrona 4, Fortuna 2, Balawender 0.

Spójnia: Pacocha 14, Koziorowicz 12, Pabian 11, Pieloch 10, Pytyś 6, Bigus 5, Bodych 3, Wróblewski 2, Berdzik 0, Jankowski 0.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Legia Warszawa 82:107 (15:34, 20:23, 20:33, 27:17)

Zetkama Doral Nysa: Bluma 19, Lipiński 16, Malona 12, Weiss 10, Stępień 9, Bartkowiak 7, Płatek 5, Czajkowski 2, Radwański 2.

Legia: Parzych 22, Marcel Wilczek 17, Andrzejewski 14, Malewski 13, Kukiełka 12, Paszkiewicz 11, Linowski 8, Bierwagen 6, Aleksandrowicz 2, Łukasz Wilczek 2, Ornoch 0.

Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice 102:58 (26:12, 30:24, 20:7, 26:15)

Miasto Szkła: Rduch 15, Małgorzaciak 13, Pełka 13, Pisarczyk 12, Dłuski 11, Oczkowicz 11, Wyka 11, Bręk 9, Baran 5, Jaworski 2, Rak 0.

GTK: Pluta 15, Fraś 10, Bodych 8, Wróbel 7, Załucki 7, Podulka 6, Radwański 2, Włodarczyk 2, Paul 1, Konsek 0, Piszczek 0, Stokłosa 0.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - GKS Tychy 78:75 (26:18, 12:19, 19:20, 21:18)

Meritumkredyt Pogoń: Nowakowski 17, Chmielarz 12, Bogdanowicz 10, Mordzak 10, Grygiel 9, Madziar 8, Stalicki 7, Wojdyła 5, Moczulski 0, Nowerski 0.

GKS: Hałas 25, Barycz 12, Szpyrka 11, Piechowicz 8, Deja 5, Dziemba 5, Basiński 4, Bzdyra 3, Markowicz 2.