Euroliga: Barcelona bez szans w Moskwie, Panathinaikos coraz lepszy!

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu 9. kolejki Chimki Moskwa nie dało szans FC Barcelona Lassa. Ważne wygrane odniosły z kolei ekipy Lokomotivu Kubań Krasnodar i Panathinaikosu Ateny, które są bardzo blisko awansu ze swojej grupy.

Krzysztof Kaczmarczyk

Panathinaikos Ateny rośnie w siłę. Bez dwóch zdań ostatnie tygodnie dla ekipy ze stolicy Grecji są zdecydowanie lepsze w porównaniu z początkiem tegorocznej edycji Euroligi.

Tym razem Panata bez najmniejszych problemów sięgnęła po triumf w Maladze, gdzie już po pierwszej kwarcie zespół dowodzony przez Saszę Djordjevicia prowadził 26:7.

Dzięki tej wygranej i równoczesnej porażce Efesu Stambuł we własnej hali z Lokomotivem Kubań Krasnodar stało się niemal pewne, że zarówno Panathinaikos, jak i team z Rosji znajdą się w najlepszej ósemce Euroligi. Lokomotiv do wygranej w Stambule poprowadził duet Malcolm Delaney - Anthony Randolph.

Coraz lepiej spisuje się ekipa Darussafaki Dogus Stambuł, która fazę Top 16 rozpoczęła od pięciu kolejnych porażek, a w czwartek sięgnęła po trzecią wygraną w ostatnich czterech spotkaniach.

Tym razem turecki zespół mógł cieszyć się z wygranej w Zagrzebiu, gdzie tamtejsze Cedevicie nie pomogło nawet 26 oczek Jacoba Pullena.

W jedynym czwartkowym meczu grupy F Chimki Moskwa nie miało najmniejszych problemów z pokonaniem FC Barcelony Lassa. Podopieczni Rimasa Kurtinaitisa od samego początku odskoczyli i nadawali ton rywalizacji.

Duma Katalonii w czwartej kwarcie zdołała zmniejszyć straty do 11 oczek, jednak na więcej gospodarze już nie pozwolili.

W ekipie Chimek czterech zawodników zapisało na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. Dla odmiany po stronie przyjezdnych jedynie Justin Doellman mógł poszczycić się takim osiągnięciem.

Wyniki czwartkowych meczów 9. kolejki Euroligi:

Grupa E

Cedevita Zagrzeb - Darussafaka Dogus Stambuł 77:83
(Pullen 26, Bilan 13, Gordić 11 - Slaughter 17, Markoishvili 16, Redding 10)

Unicaja Malaga - Panathinaikos Ateny 58:76
(Kuzminskas 15, Jackson 13 - Williams 16, Raduljica 12, Gist 10, Calathes 10)

Anadolu Efes Stambuł - Lokomotiv Kubań Krasnodar 61:76 (Huertel 17 - Delaney 19, Randolph 17, Claver 14)

Grupa F

Chimki Moskwa - FC Barcelona Lassa 75:61 (Shved 16, Davis 13, Augustine 13, Honeycutt 11 (10 zb) - Doellman 14)