Astoria wywozi pełną pulę z Kosynierki

Młodzież Śląska Wrocław znów musiała uznać wyższość doświadczonych rywali. Tym razem dwa punkty ze stolicy Dolnego Śląska zabiera ze sobą Astoria Bydgoszcz.

Mateusz Zborowski

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów z obu stron. Skutecznie grali Sebastian Laydych i Dorian Szyttenholm, ale pojedyncze akcje Exact Systems Śląska Wrocław kończyli Maksym Kulon czy Dominik Wilczek. "Asta" włączyła jednak drugi bieg i goście zaczęli odjeżdżać. WKS miał problem ze zdobywaniem punktów, a Piotr Robak i Mikołaj Grod wyprowadzili przyjezdnych na 11 oczek przewagi po pierwszej kwarcie.

Początek drugiej odsłony to sporo nieskuteczności i niedokładności z obu stron. Śląsk próbował gonić, ale Laydych i Robak kontrolowali mecz, dorzucając kolejne punkty dla Astorii. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 19:36 i trener Tomasz Jankowski poprosił o przerwę. Goście jednak trafiali z dystansu jak natchnieni i cały czas przewaga oscylowała w granicach 20 oczek. W końcówce kwarty Śląsk przyspieszył za sprawą Norberta Kulona oraz skutecznie grającego Przemysława Hajnsza i nieco podgonił wynik.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inny WKS. Z dystansu trafił Kulon, a kolejne punkty dokładał Wojciech Jakubiak. Koszykarze z Wrocławia agresywnie bronili, przez co wymuszali niedokładne akcje na zawodnikach Astorii. Przyjezdni praktycznie przyglądali się poczynaniom Śląska i przez to roztrwonili prawie całą przewagę. Po trójce Kulona bydgoszczanie mieli tylko trzy punkty więcej, ale wtedy przypomniał o sobie Robak, a wtórował mu Grod i po trzech kwartach Astoria nadal była na prowadzeniu.

Największe emocje miała przynieść ostatnia odsłona. Oba zespoły rozpoczęły ją niemrawo. Po punktach Groda o kolejny czas poprosił trener Śląska. Robak i wspomniany Grod nadal prezentowali wysoką skuteczność i trzymali wynik po stronie Astorii. Śląsk nie miał odpowiedzi na serię punktową gości, a w dodatku w ataku znów uaktywnił się Laydych i bydgoszczanie odskoczyli na 10 oczek. Wrocławianie w pośpiechu starali się jeszcze zmniejszyć dystans, ale prowadzenie gości było zbyt wysokie i tym samym Astoria wygrała z młodym zespołem Śląska 88:82.

Exact Systems Śląsk Wrocław - Astoria Bydgoszcz 82:88 (14:25, 19:23, 26:15, 23:25)

Śląsk: N.Kulon 16, M.Kulon 14, Stawiak 11, Jakubiak 10, Hajnsz 10, Wilczek 10, Musiał 5, Czyżnielewski 4, Pruefer 2.

Astoria: Laydych 22, Grod 20, Robak 19, Szyttemholm 12, Barszczyk 5, Lewandowski 5, Łucka 3, Fatz 1, Kutta 1.