Pogonili wrocławską młodzież

Koszykarze meritumkredyt Pogoni Prudnik bez najmniejszych problemów rozprawili się z młodymi koszykarzami Śląska Wrocław wygrywając 84:64.

Mateusz Zborowski

Spotkanie w Prudniku z wysokiego "C" otworzyli koszykarze Exact Systems Śląska Wrocław. Za sprawą dobrej gry braci Maksyma i Norberta Kulonów goście prowadzili już 11:2, ale wtedy z dystansu odpowiedział Adam Cichoń. Do punktowania włączył się również Grzegorz Mordzak i gra meritumkredyt Pogoni Prudnik zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej. WKS nieco zwolnił tempo, a gospodarze zaczęli narzucać swój styl gry. Po trójce Kacpra Stalickiego Pogoń prowadziła 15:13. Dla Śląska punktował Czyżnielewski, ale Cichoń bezlitośnie kończył akcje spod kosza. Trójkę dorzucił Mordzak i o czas zmuszony był poprosić trener Tomasz Jankowski. Przerwa podziałała jednak zdecydowanie bardziej mobilizująco na miejscowych i kolejną trójkę dorzucił Tomasz Madziar, a następne dwie Krzysztof Chmielarz i Pogoń deklasowała gości.

Początek drugiej kwarty to znów lepsza gra Śląska. Z dystansu trafił Maksym Kulon, ale Madziar i Nowerski szybko odpowiedzieli skutecznymi akcjami. WKS zaczął przyspieszać. Zza łuku rzucił Krakowczyk i o przerwę poprosił tym razem trener gospodarzy. Gospodarze jednak znów trafili z dystansu za sprawą Chmielarza i do przerwy pewnie prowadzili 45:31.

Po przerwie koszykarze Pogoni powiększali swoją przewagę. Z dystansu dwukrotnie trafił Paweł Bogdanowicz po czym tym samym odpowiedział Dominik Wilczek. Na rewanż gospodarzy nie trzeba było długo czekać, a trzeci raz zza łuku w tej kwarcie rzucił świetnie dysponowany Bogdanowicz. Koszykarze Śląska grali skuteczniej, a punktu zdobywali Wilczek i Przemysław Hajnsz, ale kwartę mocnym akcentem zakończył Stalicki trafiając za trzy.

Ostatnia część gry była tylko formalnością. Doświadczeni koszykarze Pogoni prowadzeni na parkiecie przez Chmielarza pewnie powiększali przewagę. Po rzucie Stalickiego mieli już w dorobku 20 oczek więcej. Koszykarze z Wrocławia pogodzeni z porażką nie bardzo mieli już ochotę walczyć, a gospodarze wykańczali robotę trafiając kolejne rzuty. Ostatecznie Pogoń rozbiła młodych koszykarzy z Wrocławia 84:64.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Exact Systems Śląsk Wrocław 84:64 (31:16, 14:15, 23:20, 16:13)

Pogoń: Chmielarz 20, Stalicki 15, Bogdanowicz 14, Cichoń 9, Mordzak 6, Madziar 6, Nowerski 6, Nowakowski 4, Grygiel 3, Leszczyński 1, Bodziński 0.

Śląsk: Czyżnielewski 12, Wilczek 12, N.Kulon 11, Hajnsz 7, M.Kulon 7, Musiał 6, Krakowczyk 3, Bortliczek 3, Wysocki 2, Gworek 1.