Trzecie miejsce coraz bliżej. Relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp - PKM Duda PWSZ Leszno

W zaległym spotkaniu ekstraklasy koszykarek zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonał PKM Dudę PWSZ Leszno 76:70. Przyjezdnym w odniesieniu zwycięstwa nie pomogły Ryan Coleman i Edyta Krysiewicz, które wspolnie rzuciły 56 punktów.

Piotr Wiszniewski

Spotkanie rozpoczęły gorzowianki a pierwsze dwa punkty zdobyła Małgorzata Babicka. Jednak pierwszą kwartę lepiej rozpoczęły leszczynianki uzyskując kilku punktowe prowadzenie. Dopiero na trzy minuty przed końcem dzięki punktom Joanny Czarneckiej KSSSE wyszło na prowadzenie i wygrało pierwsza kwartę 25:18.
Drugą kwartę gorzowianki przegrały dwoma punktami zwłaszcza dzięki Edycie Krysiewicz i Ryan Coleman,które na zmianę zdobywały punkty i brylowały w zespole z Leszna.

Druga część spotkania zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Dzięki ?trójce? Krysiewicz leszczynianki traciły już tylko dwa punkty 41:39. Odpowiedź gorzowianek a dokładnie Justyny Żurowskiej była natychmiastowa. Najpierw zdobyła 2 punkty, by później wykonać dwie zbiórki w ataku a na koniec dołożyć punkty z akcji 2+1. Pomimo kolejnego celnego rzutu zza linii 6,25 m Coleman na koniec kwarty, leszczynianki przegrywały 60:50.
W czwartej kwarcie leszczynianki zdołały odrobić aż osiem punktów i doprowadzić do stanu 66:64. Lecz bardzo dobra gra Żurowskiej i Babickiej tego dnia doprowadziły do zwycięstwa KSSSE 76:70.

Dzięki temu zwycięstwu Gorzowianki zacznie przybliżyły się do zajęcia trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - PKM Duda PWSZ Leszno 76:70 (25:28, 16:18, 19:14, 16:20)

KSSSE: Carrie Moor 18, Justyna Żurowska 15, Małgorzata Babicka 14, Denaimou N`Garsenet 12, Katarzyna Czubak 11, Joanna Czarnecka 3, Agnieszka Szott 3, Aleksandra Chomąć 0, Barbara Kaszewska 0,

PKM: Edyta Krysiewicz 32, Ryan Coleman 24, Martyna Koc 6, Daria Mieloszyńska 3, Agnieszka Budnik 3, Agnieszka Makowska 2, Anna Talarczyk 0, Agnieszka Król 0,