Noteć lepsza od bezradnych zawodników Zetkamy Doralu

Koszykarze Noteci Inowrocław bez problemów pokonali nieskuteczny zespół Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko 79:51 i odnotowali drugie zwycięstwo na zapleczu TBL.

Mateusz Zborowski

Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko przyjechali do Inowrocławia podbudowani zwycięstwem z Max Elektro Sokołem Łańcut. Mecz z Notecią również rozpoczęli całkiem nieźle. Po akcjach Tomasza Stępnia i Przemysława Malony goście nieznacznie prowadzili. Miejscowi odrobili straty i wyszli na prowadzenie dopiero po punktach Łukasza Ratajczaka. Noteć próbowała szukać punktów z dystansu, ale dopiero za siódmym razem piłka znalazła drogę do kosza po rzucie Dawida Adamczewskiego i po pierwszej części gry gospodarze prowadzili 16:13.

Drugą kwartę od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy Noteci i trener Marcin Radomski bardzo szybko poprosił o czas na żądanie. Po przerwie po trójce Daniela Korólczyka to gospodarze prowadzili już 23:15. Gracze Doralu grali chaotycznie i popełniali sporo strat. Nieco lepiej wyglądała gra po powrocie na parkiet Malony i Stępnia. Niezłą partię rozgrywał też Jarosław Bartkowiak i goście odrobili praktycznie całą stratę. Na szczęście dla graczy Noteci dobra gra Kamila Maciejewskiego pozwoliła nieco zatrzymać ofensywę przyjezdnych. Pod koniec kwarty kolejną trójką popisał się Adamczewski i na przerwę Noteć schodziła z prowadzeniem 32:25.

Trzecią kwartę z wysokiego "C" otworzył Ratajczak. Gracze trenera Radomskiego razili nieskutecznością, a skrzydłowy Noteci powiększał przewagę gospodarzy. Koszykarze z Kłodzka nie potrafili nawiązać równej walki z rywalem, a po trójce Adamczewskiego gospodarze mieli już 16 oczek przewagi. Gości uratowała trójka Marcina Kowalskiego i punkty Wojciechowskiego, ale i tak to zawodnicy z Inowrocławia kontrolowali ten mecz.

Ostatnia kwarta była tylko formalnością. Koszykarze Radosmkiego nie rzucili się do szaleńczej pogoni, ale duża w tym zasługa Noteci, która konsekwentnie wykorzystywała swoje sytuacje. Świetną partię rozgrywał Seweryn Sroczyński i to w dużej mierze on pozbawił rywali złudzeń kto zgarnie w tym meczu dwa punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 79:51 i gracze z Kłodzka nadal pozostają z jednym zwycięstwem w lidze.

KSK Noteć Inowrocław - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 79:51 (16:13, 16:12, 22:15, 25:11)

Noteć: Adamczewski 15, Ratajczak 14, S.Sroczyński 13, Maciejewski 6, Kozłowski 6, Wierzbicki 5, Michałek 4, Dusiło 4, Korólczyk 3, M.Sroczyński 0.

Doral: Stępień 13, Bartkowiak 11, Malona 9, Kowalski 5, Weiss 5, Lipiński 4, Wojciechowski 4, Bluma 0, Płatek 0.