BBC: Belgia rozgromiła Islandię

Reprezentacji Belgii nie dała najmniejszych szans Islandii w trzecim dniu Bydgoszcz Basket Cup. Podopieczni Eddy'ego Casteelsa odnieśli w turnieju dwa zwycięstwa.

Karol Wasiek

Belgom bardzo zależało na tym, aby zmazać plamę po sobotniej porażce z reprezentacją Polski. Podopieczni Eddy'ego Casteelsa przegrali 52:72. - Zagraliśmy słabe spotkanie. Polacy byli znacznie lepsi - mówił po meczu z biało-czerwonymi Sam Van Rossom, jeden z liderów belgijskiej kadry.

W niedzielę Belgowie do pracy wzięli się od samego początku. Już do przerwy prowadzili różnicą trzynastu punktów. Z każdą kolejną minutą przewaga graczy Casteelsa rosła, aż w końcu osiągnęła różnicę 40 punktów!

Ostatecznie reprezentacja Belgii pokonała Islandię 86:46 i tym samym zajęła drugie miejsce w turnieju Bydgoszcz Basket Cup. Najlepszym strzelcem tego zespołu był Maxime De Zeeuw z 21 punktami.

Belgia - Islandia 86:46 (20:7, 16:13, 21:15, 29:11)

Belgia: De Zeeuw 21, Van Rossom 10, Lojeski 10, Mwema 8, Mukubu 8, Gillet 8, Serron 7, Salumu 5, Tabu 5, Hervelle 4, Bosco 0.

Islandia: Baeringsson 12, Sigurdarson 9, Magnusson 6, Palsson 6, Stefansson 5, Gunnarsson 5, Hermanssonn 2, Steinarsson 1, Karason 0, Nathanaelsson 0, Vilhjamsson 0, Ermolinskij 0.