U18: Nokaut Polaków

Trzeciego dnia mistrzostw Europy do lat 18 rozgrywanych w Austrii nasi młodzi koszykarze rozgromili Albańczyków rzucając 98 punktów.

Stanisław Grabowski
Początek trzeciego pojedynku w Oberwart dobitnie pokazał kto wygra spotkanie. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza po 5 minutach prowadzili już 19:0, a jedyną niewiadomą w potyczce z Albanią były rozmiary zwycięstwa naszych graczy. Ostatecznie Polska rozgromiła rywali 98:51. W takim wypadku biorąc pod uwagę, że w ciągu najbliższych dwóch dni czekają nas dwa mecze trenerzy dali więcej minut rezerwowym, a Maciej Bender w ogóle nie pojawił się na parkiecie. Najwięcej punktów dla naszej drużyny rzucił Wiktor Sewioł (18 plus 8 zbiórek). 15 oczek zanotował Marcel Ponitka dokładając do tego 6 asyst i 5 zbiórek, a grający bardzo mało dotychczas center Aleksander Dziewa zanotował double-double (10 punktów, 14 zbiórek).
W niedzielę o godzinie 18.00 Polska zmierzy się z Bułgarią, a dzień później zagramy z reprezentacją Szwajcarii (prawdopodobnie mecz o pierwsze miejsce w grupie).

Albania - Polska 51:98 (8:33, 11:23, 13:21, 19:21)

Polska: Sewioł 14 (8 zb), Ponitka 15 (6 as), Gruszczyński 13, Kolenda 12, Kierlewicz 11, Dziewa 10 (14 zb), Mijakowski 10, Kiwilsza 5, Rutkowski 2, Kapa 2, Ścibisz 0.