Ekipa Ignerskiego w półfinale ligi francuskiej

Drużyna [tag=8269]Le Mans Sarthe Basket[/tag] pokonała w fazie ćwierćfinałowej [tag=8854]Asvel Lyon[/tag] 2:1 i awansowała do półfinału. Kolejnym rywalem ekipy Michała Ignerskiego będzie [tag=7837]SIG Strasbourg[/tag].

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym lepsza okazała się drużyna Le Mans Sarthe Basket, ale w rewanżu skuteczniejsi byli koszykarze Asvel Lyon, którzy wyrównali stan rywalizacji. O wszystkim miał zadecydować ostatni mecz, który w środę był rozgrywany w Le Mans. Gospodarze od samego początku wyszli bardzo skoncentrowani i zaczęli budować przewagę.

[ad=rectangle]

Kluczowa okazała się druga kwarta, którą Le Mans wygrało aż 19:7. Później ekipa Michała Ignerskiego kontrolowała wydarzenia na parkiecie, zwyciężając ostatecznie 69:60.

Polak na parkiecie spędził 15 minut. W tym czasie zdobył dwa punkty. Ignerski miał słabą, 12,5-procentową skuteczność z gry (1/8). Do swojego dorobku dopisał cztery zbiórki.

Najskuteczniejszy w barwach Le Mans był Daniel Ewing (21) - świetnie znany polskim kibicom. Kilka sezonów temu z powodzeniem reprezentował barwy Asseco Prokomu Gdynia.

W półfinale Le Mans zmierzy się z ekipą SIG Strasbourg.