Mistrz o krok od pófinału TBL!

PGE Turów Zgorzelec potrzebuje już tylko jednej wygranej, aby znaleźć się w półfinale TBL. Obrońcy tytułu w sobotę po raz drugi pokonali Trefl Sopot, tym razem 87:65.

Jacek Konsek

Podobnie jak w czwartek, mistrz Polski nie dał żadnych szans Treflowi Sopot i odniósł pewne zwycięstwo w ćwierćfinale TBL. Obrońcy tytułu kontrolowali sytuację od początku do samego końca i są o krok od awansu do najlepszej czwórki. Promocję mogą uzyskać już w najbliższy wtorek.

Podopieczni Miodraga Rajkovicia zwyciężyli, ponieważ byli... drużyną. Ciężko tak określić ekipę z Sopotu, w której przez większość część spotkania na przyzwoitym poziomie spisywała się tylko trójka zawodników - Bendzius, Lydeka i Michalak. Reszta zawodziła, szczególnie Paweł Leończyk i Sarunas Vasiliauskas, którzy w połowie trzeciej kwarty mieli w sumie 2/12 z gry.

A PGE Turów robił swoje. Rozpoczął od mocnej ofensywy, czyli kanonady trójek i szybkich kontr. Skuteczny był Michał Chyliński a pod koszem punktował Aleksander Czyż. Gospodarze grali kolektywnie, do przerwy zanotowali 12 asyst, przy ledwo sześciu przyjezdnych.

W trzeciej odsłonie zgorzelczanie przycisnęli najmocniej i osiągnęli ponad 20-punktową przewagę. Rozpoczął Mardy Collins a kiedy dwie trójki z rzędu trafił Damian Kulig zrobiło się 63:40. Sopocianie nie mieli patentu na PGE Turów a na dodatek katastrofalnie rzucali z dalekiego dystansu, notując 0/13 w odstępie kilkunastu minut.

Mimo tego Trefl stać było na zryw. Czwarta kwarta rozpoczęła się od serii 10:0, która zmniejszyła deficyt. W pewnym momencie było już tylko 63:52, lecz gospodarze nie oddali zwycięstwa. Sześć punktów z rzędu zdobył Nemanja Jaramaz, a kiedy kolejną trójkę trafił Chyliński sopocianie już odpadli z sił.

PGE Turów trafił 11 trójek i miał 20 asyst, a także 16/17 z linii rzutów wolnych. W ekipie z Sopotu słabo zagrali wspomniani już Leończyk i Vasiliauskas, z kolei Willie Kemp i Bojan Popović mieli 0/8 z gry.