Niespodzianka w Siedlcach - relacja z meczu SKK Siedlce - AZS Politechnika Poznań

Ogromną niespodziankę sprawili koszykarze z Poznania. Po świetnej drugiej połowie, podopieczni Waldemara Mendla pokonali Siedlecki Klub Koszykówki.

Jakub Artych
Zgodnie z przewidywaniami podopieczni trenera Wiesława Głuszczaka od początku przejęli kontrolę nad spotkaniem. Siedlczanie imponowali agresywnością i skutecznością w grze. Pozytywny impuls dał skrzydłowy Aaron Weres, który w premierowej kwarcie zdobył dziewięć punktów. Gospodarze co prawda nie mieli przewagi pod tablicami, to jednak gracze z Siedlec zdecydowanie lepiej dzielili się piłką od przeciwników.
Dużym plusem ekipy z Mazowsza były również rzuty z dystansu, z którymi nie mogli poradzić sobie zawodnicy Waldemara Mendla. Kapitalnie w tym elemencie spisywał się Kamil Sulima, dzięki któremu gospodarze osiągnęli znaczącą przewagę. W drużynie z Poznania natomiast dwoił się i troił Szymon Budnikowski, który był jednak osamotniony w swoich poczynaniach. Dzięki efektownej i efektywnej grze, miejscowi do przerwy prowadzili aż 45:27.

Po zmianie stron goście z Wielkopolski ruszyli do odrabiania strat. Serię 10. punktów z rzędu Akademików przerwał dopiero Kamil Sulima. W dalszym ciągu jednak dominowali goście z Poznania, którzy bez kompleksów zdobywali kolejne punkty. Po celnym rzucie Macieja Rostalskiego, AZS Politechnika przegrywała tylko 4. punktami! Zawodnicy SKK zafundowali swoim kibicom niespodziewane emocje w czwartej kwarcie.

W ostatniej odsłonie byliśmy świadkami festiwalu rzutów z dystansu. Znakomicie w tym okresie dysponowany był Tomasz Baszak, który wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. 33-letni rozgrywający po efektownych akcjach zapewnił Akademikom niespodziewanie prowadzenie 69:66. Koszykarze z Poznania nie wypuścili już z rąk prowadzenia i ostatecznie sensacyjnie pokonali zespół z Siedlec.

SKK Siedlce - AZS Politechnika Poznań 80:84 (22:12, 23:15, 12:25, 23:32)

SKK: Sulima 22, Weres 22, Sobiło 17, Bal 8, Ratajczak 6, Dębski 5, Gawrzydek 0, Nędzi 0, Osiński 0.

AZS: Baszak 24, Rostalski 20, Budnikowski 17, Wielechowski 9, Janowski 6, Rutkowski 6, Rzeczkowski 2, Krawiec 0, Pawełczyk 0, Tyborowski 0.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Politechniki