Strzelecki trening lidera - relacja z meczu AZS Politechnika Poznań - Miasto Szkła Krosno

Miasto Szkła Krosno pokonało AZS Politechnikę Poznań różnicą 52 punktów. Goście w efektowny sposób utrzymali pierwszą pozycję w tabeli I ligi.

Patryk Neumann

Spotkanie lidera z ostatnią drużyną zaplecza Tauron Basket Ligi było typowym pojedynkiem bez historii. Goście zagrali zespołowo i po ponad trzech minutach prowadzili 13:2. Gospodarze chwilowo zmniejszyli stratę, lecz na tym wyrównana rywalizacja się zakończyła. Przyjezdni trafiali z dystansu oraz punktowali z przewinieniami rywali. Po dziesięciu minutach prowadzili 31:14, a przed zmianą stron zdobyli 60 punktów tracąc 26.

AZS Politechnika Poznań w pierwszej połowie umieściła w koszu co trzeci oddany rzut. Zawodnicy Miasta Szkła byli nadzwyczaj skuteczni w trafieniach trzypunktowych - 12/21. Wyraźnie wygrali też zbiórkę - 30:12. Krośnianie popełnili dwie a ich rywale cztery straty. Po przerwie poznaniacy popełniali więcej błędów, a każde niedokładne zagranie rywale bezwzględnie wykorzystywali. W trzeciej kwarcie przyjezdni utrzymali wysoką regularność dokładając kolejnych 30 punktów. Efektem tak dobrej postawy było prowadzenie 90:39.

Skuteczność gości spadła w ostatnich dziesięciu minutach - 20:19. Bez trudu jednak przekroczyli oni granicę 100 punktów. Na parkiecie zaprezentowało się wszystkich dziesięciu koszykarzy, którzy przyjechali do Poznania. Pięciu z nich uzyskało łącznie 80 "oczek". Najwięcej, bo 18 punktów zdobył Filip Małgorzaciak, który w wyjściowej piątce zastąpił Dariusza Oczkowicza. Mniej niż zwykle zagrali właśnie kapitan Miasta Szkła oraz Marcin Salamonik, lecz byli we wspomnianej piątce podobnie, jak Adam Parzych oraz Damian Pieloch. Michał Baran miał siedem asyst, a Jakub Dłuski 11 zbiórek.

Dla gospodarzy połowę punktów zdobyli Szymon Budnikowski i Michał Szydłowski. Dodali też po dziewięć zbiórek. Krośnianie byli jednak zdecydowanie lepsi we wszystkich elementach. Zbiórkę wygrali w stosunku 53:30. Popełnili też mniej, bo tylko sześć strat. Najważniejszym czynnikiem była jednak skuteczność - ponad 50 proc. Lider I ligi zaaplikował rywalom 17 celnych rzutów z za linii 6,75 metra. Krośnianie utrzymali przewagę nad goniącymi ich rywalami. Kluczowy mecz rozegrają w kolejną niedzielę, gdy do Krosna przyjedzie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

AZS Politechnika Poznań - Miasto Szkła Krosno 58:110 (14:31, 12:29, 13:30, 19:20)

AZS: Budnikowski 15, Szydłowski 14, Janowski 5, Wielechowski 5, Krawiec 4, Rostalski 4, Tyborowski 4, Rutkowski 3, Andrzejewski 2, Pawełczyk 2.

Miasto Szkła: Małgorzaciak 18, Salamonik 17, Oczkowicz 16, Pieloch 15, Parzych 14, Misiewicz 9, Wyka 7, Baran 6, Dusiło 5, Dłuski 3.

Które miejsce po rundzie zasadniczej zajmie Miasto Szkła Krosno?