Emocje były do końca: relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Polonia 2011 Warszawa

Znacząca większość zawodników z Warszawy jest w wieku młodzieżowca. Ten fakt może zawstydzać zawodników Siarki, którzy przegrali z chłopcami dopiero uczącymi się grać w koszykówkę. Jednak są to wyselekcjonowani młodzi koszykarze, którzy za kilka lat mają stanowić o sile polskiej koszykówki. Jak widać już teraz potrafią sobie poradzić z dużo starszymi i doświadczonymi kolegami.

Damian Szpak

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W czwartej minucie po trafieni Bartosza Krupy gospodarze prowadzili 3:2. Trzy minuty później był już remis 10:10. Końcówkę kwarty Siarka zagrała lepiej i uzyskała czteropunktową przewagę.

Druga kwarta była najgorsza w wykonaniu "Siarkowców". Nie poradność gospodarzy od razu wykorzystali młodzi koszykarze z Warszawy, którzy nie dość, że odrobili straty to jeszcze uzyskali 5 "oczek" przewagi na przerwę. Bardzo dobre spotkanie w drużynie gości rozegrali Dardan Berisha i Mateusz Bartosz, którzy razem zdobyli w całym meczu połowę punktów dla Polonii.

Największą przewagę goście osiągnęli w 23 minucie, kiedy po punktach Darana Berisha było 31:43. Ten moment przebudził miejscowych, którzy zaczęli grać jak z nut i w 29 minucie po trafieniu co raz lepiej spisującego się młodzieżowca Michała Rabki na tablicy świetlnej widniał wynik 51:50.

W ostatniej "ćwiartce" znaczną przewagę szybko zdobyli koszykarze z Warszawy i w 35 minucie było 65:72 a chwilę później 72:82 po trafieniu Mateusza Bartosza. W 37 minucie za pięć fauli Piotr Miś musiał opuścić parkiet. Ten fakt jednak nie podłamał tarnobrzeżan, którzy zdołali odrobić starty i po trafieniu Michała Marciniaka był remis 82:82.
W ostatniej minucie przy stanie 82:82 Michał Baran faulował Darana Berisha, który wykorzystał dwa rzuty osobiste, wyprowadzając polonistów na dwupunktowe prowadzenie. "Siarkowcy" zdecydowali się na akcję za trzy punkty, aby rozstrzygnąć mecz bez potrzeby rozgrywania dogrywki. Na rzut zza linii 6,25 zdecydował się Bartosz Krupa, który jednak nie trafił i tym samym to koszykarze z Warszawy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Siarka Tarnobrzeg - Polonia 2011 Warszawa 82:84
(16:12, 13:22, 29:23, 24:27)

Siarka: Marciniak 22 (3x3), Baran 14 (4x3), Miś 14, Rabka 13, Krupa 8 - Wójcik 8 (2x3), Szczytyński 2, Uriasz 1.

Polonia 2011: Berisha 21 (2x3), Bartosz 21 (1x3), Śnieg 9 (1x3), Kołowca 8, Karwowski 7 - Pamuła 6 (2x3), Mokros 6 (2x3), Jankowski 6, Lewandowski, Nowakowski

Sędziowali: Karol Nowak, Miłosz Tracz, Adrian Szczotka.