NCAA: Double-double Karnowskiego

W czwartek na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zagrało dwóch Polaków. Niestety, tylko jeden z nich cieszył się ze zwycięstwa.

Stanisław Grabowski

Gonzaga Bulldogs odniosła już dwudziestą pierwszą wygraną w bieżących rozgrywkach, pokonując u siebie Portland Pilots 64:46. Przemysław Karnowski w ciągu 26 minut spędzonych na parkiecie zanotował 10 punktów (4/6 za 2, 2/6 za 1), 11 zbiórek (4 w ataku), 4 asysty, 3 bloki i 2 przechwyty. Lepiej zaprezentował się tylko Domantas Sabonis (13 oczek, 11 zbiórek). Spotkanie w Athletic Center obserwowało 6 tysięcy kibiców.

Niestety, gorzej wypadło Sacred Heart, które uległo Wagner Seahawks 64:75, choć do przerwy Pioneers prowadzili 33:30. Filip Nowicki jako starter zagrał w tym meczu 14 minut. W tym czasie zdobył 4 punkty (2/3 za 2) oraz dołożył do tego 3 zbiórki i 1 blok. Ekipa naszego centra legitymuje się bilansem 9-13.