Twarde Pierniki zmiażdżyły Polpharmę! Franklin blisko triple-double

William Franklin otarł się o triple-double, a Polski Cukier Toruń w czwartkowym meczu TBL zmiażdżył Polpharmę Starogard Gdański, wygrywając aż 107:65!

Jacek Konsek

Sąsiedzi w ligowej tabeli przed tą kolejką. Polpharma pokonała beniaminka w pierwszej kolejce i liczyła na podobny wynik w czwartkowy wieczór. Nic z tego - Polski Cukier nie dość, że zlał Farmaceutów różnicą aż 42 punktów, to na dodatek ustanowił swój rekord w liczbie zdobytych punktów oraz skuteczności w rzutach z gry. William Franklin otarł się o triple-double, notując 20 punktów, 13 asyst i osiem zbiórek.

Mecz ten nie dostarczył kibicom większych emocji. Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga Twardych Pierników, które prowadziły od początku do samego końca. W połowie pierwszej kwarty było jeszcze 11:7, lecz później gospodarze wyraźnie odjechali. Skuteczny był LaMarshall Corbett, a niewiele gorszy Jarosław Zyskowski, który z 23 punktami okazał się najlepszym strzelcem spotkania.

Do przerwy miejscowi mieli 12 punktów przewagi i skuteczność w okolicach 60 procent. Po chwili odpoczynku ruszyli do jeszcze intensywniejszej ofensywy. W drugiej połowie zdobyli aż 60 oczek, a w czwartej odsłonie zanotowali serię 16:0! Przewaga szybko urosła do 30 punktów, a w ostatnich minutach przekroczyła nawet 40 oczek! Polpharma była bezradna, a wyjątkową nieskuteczność prezentowali tego dnia liderzy - Anthony Miles oraz Jessie Sapp.

Kibice do ostatnich minut zastanawiali się czy Polski Cukier osiągnie granicę 100 punktów oraz czy Franklin zdoła skompletować triple-double. Amerykaninowi zabrakło ostatecznie tylko dwóch zbiórek, choć i tak rozegrał najlepsze spotkanie w sezonie. Wskaźnik ewaluacji wyniósł aż 39 punktów!

Miles z 14 punktami był najlepszym strzelcem gości. 13 oczek i siedem zbiórek dołożył Tony Meier. Polpharma przegrała dziewięć z dziesięciu meczów na wyjeździe w obecnym sezonie. Gorszy bilans w TBL ma tylko Wikana Start Lublin.

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 107:65 (24:10, 23:19, 34:25, 26:11)

PC: Zyskowski 23, Franklin 20, Corbett 20, Sulima 13, Denison 10, Jankowski 10, Comagic 4, Nowakowski 4, Lisewski 2, Perka 1, Radwański 0.

Polpharma: Miles 14, Meier 13, Bochno 11, Sapp 8, Jarmakowicz 8, Kukiełka 5, Strzelecki 4, Robak 2, Lebiedziński 0, Długosz 0, Struski 0.