Derby bez emocji - relacja z meczu Legia Warszawa - SKK Siedlce

Podopieczni Piotra Bakuna bez problemów odnieśli 10. zwycięstwo w tym sezonie. Najwięcej punktów dla Legii zdobył Michał Aleksandrowicz.

Jakub Artych
Spotkanie rozpoczęło się dla Legii znakomicie. Beniaminek z Warszawy bezlitośnie wykorzystywał problemy Siedleckiego Klubu Koszykówki, który zagrał najgorsze 10 minut w tym sezonie. Gospodarze już po pierwszej odsłonie prowadzili 19:3, będąc zespołem o wiele lepszym od rywali. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego popełniali sporo strat, które ewidentnie ciągnęły drużynę w dół.
Kolejna część gry również przebiegała pod dyktando ekipy ze stolicy, która systematycznie powiększała przewagę nad SKK. Dopiero w połowie kwarty obudził się zespół z Siedlec, który przeprowadził kilka szybkich i skutecznych akcji. Gdy wydawało się, iż ekipa z Mazowsza znacznie odrobi stratę do Legii, w szeregach gospodarzy dwie "trójki" z rzędu trafił Bartłomiej Ornoch, który w tym sezonie pełni głównie rolę rezerwowego.

Po zmianie stron koszykarze z Warszawy wyraźnie spuścili z tonu. Podopieczni Piotra Bakuna zaczęli popełniać proste błędy, które wynikały z braku koncentracji. Goście z Siedlec natomiast mieli spore problemy z organizacją gry w ataku. Najdobitniej świadczą o tym trzy z rzędu błędy 24 sekund SKK. Oba zespoły w trzeciej kwarcie zdobyły łącznie 16 punktów. Na dodatek w tym okresie piąty faul w zespole z Siedlec popełnił Kamil Gawrzydek.

W czwartej kwarcie obie drużyny poprawiły grę w ofensywie. Bolączką Legii były jednak rzuty osobiste, wykonywane na poziomie około 50 procent. Ostatecznie koszykarze z Warszawy pokonali zespół z Siedlec 69:39. Najskuteczniejszym graczem spotkania okazał się Michał Aleksandrowicz, który zdobył 17 oczek.

Legia Warszawa - SKK Siedlce 69:39 (19:3, 25:16, 9:7, 16:13)

Legia: Michał Aleksandrowicz 17, Cezary Trybański 12, Łukasz Wilczek 11, Arkadiusz Kobus 9, Marcel Wilczek 8, Bartłomiej Ornoch 6, Mateusz Bierwagen 4, Andrzej Paszkiewicz 2, Damian Cechniak 0, Michał Kwiatkowski 0.

SKK: Łukasz Ratajczak 12, Kamil Sulima 9, Aaros Weres 6, Marcin Nędzi 3, Wojciech Osiński 3, Karol Dębski 2, Kamil Michalski 2, Rafał Sobiło 1, Mateusz Bal 1, Kamil Gawrzydek 0, Łukasz Perciński 0.