Hiszpania: Steve Burtt szaleje, bardzo dobry mecz Waczyńskiego z Realem

Steve Burtt poprowadził swoją ekipę (Montakit Fuenlabrada) do zwycięstwa nad Ricoh Manresą. Bardzo dobre zawody rozegrał w tej kolejce również Adam Waczyński.

Karol Wasiek

W sobotni wieczór nowa drużyna Steve'a Burtta odniosła kolejne zwycięstwo w lidze ACB. Bardzo duży wkład w tą wygraną miał były zawodnik Stelmetu Zielona Góra. Amerykanin w ciągu 19 minut spędzonych na parkiecie zdobył 18 punktów (4/4 za dwa, 3/6 za trzy, 1/2 za jeden). Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Andy Panko - łowca 26 oczek.

W niedzielne południe w Madrycie doszło do starcia Realu z ekipą Río Natura Monbús Obradoiro. Bardzo dobrze w drużynie gości spisał się Adam Waczyński, były gracz Trefla Sopot.

W ciągu 22 minut spędzonych na parkiecie skrzydłowy zdobył 14 punktów (3/5 za dwa, 2/5 za trzy, 2/3 za jeden) i miał dwie asysty. Waczyński był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie. Nie uchronił jednak swojego zespołu od kolejnej porażki ligowej. Real wygrał 91:73.

Swój mecz rozgrywał także Thomas Kelati i jego UCAM CB Murcia. Gracz zdobył pięć punktów, a jego drużyna pokonała Laboral Kutxa 93:88.