NCAA: 16 punktów Przemysława Karnowskiego

W sobotę w nocy na parkietach uniwersyteckiej ligi NCAA zaprezentowało się dwóch Polaków. Oba ich zespoły wygrały swoje mecze.

Stanisław Grabowski
Gonzaga pokonała Cal Poly Mustangs 63:50, do przerwy prowadząc 28:20. Przemysław Karnowski zanotował bardzo dobry występ, gdyż w ciągu 29 minut spędzonych na parkiecie rzucił 16 punktów (6/13 za 2, 4/7 za 1). Ponadto dodał do tego 8 zbiórek (3 w ataku), 1 przechwyt, asystę i blok. Tyle samo oczek w jego ekipie zaliczył rozgrywający Kevin Pangos. Była to jedenasta wygrana Bulldogs, dzięki czemu zajmują oni ósme miejsce w rankingu. Spotkanie obejrzało prawie dwanaście tysięcy osób.
Swój pojedynek wygrała także uczelnia Sacred Heart okazując się lepsza od New Hampshire Wildcats 73:60. Filip Nowicki grał w tym meczu 8 minut i zapisał na swoim koncie 4 punkty (2/2 za 2) oraz 4 zbiórki i 2 bloki. Pioneers na chwilę obecną legitymują się bilansem 6-4.

W niedzielą na parkietach NCAA zaprezentuje się Jan Grzeliński i jego Canisius College.